Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladenské nemocnici pokračuje rekonstrukce pavilonu C2

Pondělí, 5. října 2020 07:20

Oblastní nemocnice Kladno je zase o krok blíž k poskytování zdravotní péče v nejmodernějším prostředí. Z výběrového řízení vzešla stavební firma, která bude realizovat dlouho očekávanou rekonstrukci bloku C2.

V Kladenské nemocnici pokračuje rekonstrukce pavilonu C2 (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Celá akce bude zahájena stavebními pracemi a úpravami stávajících částí nemocnice, do kterých se bude dočasně přesouvat zdravotnický provoz tak, aby bylo možné současně realizovat komplexní přestavbu bez dopadu na chod oddělení i ambulancí a rozsah poskytovaných zdravotních služeb. V nově zrekonstruované části nemocnice budou umístěna oddělení či ambulance gynekologie, pediatrie, dětské JIP, ortopedie, urologie a oddělení šestinedělí,“ sdělila mediím mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

„Jsem rád, že pokračujeme v cestě s cílem mít v Kladně moderní nemocnici, která bude odpovídat nejnovějším trendům ve zdravotnictví. Nově vzniklá pracoviště budou díky modernizaci a využití informačních technologií propojena se všemi odbornostmi nejen v rámci nemocnice, ale i s ostatními poskytovateli zdravotní a sociální péče včetně ambulancí ve spádovém regionu. Celkovou rekonstrukcí dojde také ke snížení energetické náročnosti budovy a provozu. Tím bude blok C2 výrazně šetrnější k životnímu prostředí,“ vyzdvihl přednosti plánované akce předseda představenstva kladenské nemocnice Jaromír Bureš.

„Další etapa opravy kladenské nemocnice, konkrétně budovy C2, patří mezi velmi významné investice do zdravotnictví v našem regionu. Považujeme ji z hlediska zajištění moderní a špičkové zdravotní péče za zcela nezbytnou. Cílem tohoto projektu je zajištění maximální účelnosti, celkové zvýšení efektivity a návratnosti investice,“ uvedl dosluhující radní Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk. 

V Oblastní nemocnici Kladno je ročně hospitalizováno zhruba 24 tisíc pacientů a ambulantně zde zdravotnický personál provede kolem 750 tisíc vyšetření za rok.

Autor: (red)