Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: V sobotu se ve Slaném gastronomicky cestovalo po celém světě

Pondělí, 5. října 2020 07:30

Masarykovo náměstí v sobotu vonělo jídlem z celého světa. Druhý ročník food festivalu Slaný na talíři nabídl mimo jiné belgické hranolky trhané maso, hmyz, quesadillu, šneky, krokodýlí maso, rolovanou zmrzlinu nebo třeba žabí stehýnka.

V sobotu se ve Slaném gastronomicky cestovalo po celém světě (Foto: Jitka Krňanská)

Myšlenka festivalu, spočívající v originalitě jednotlivých stánků, byla zachována i v letošním ročníku. Dokonce bylo oproti loňsku několik food trucků přidáno. Lidé tak mohli potěšit své chuťové pohárky specialitami blízkých i vzdálených krajů.

Za rozumnou cenu bylo možné ochutnat například belgické hranolky, sýrové nachos, trhané maso, hmyz na talíři, quesadillu, RAW zákusky, tortily, pelmeně, vareniky, Jerk kuře, quiche, šnečí speciality, los churros, krokodýlí maso, rolovanou zmrzlinu, výběrovou kávu, burgry, kubánský sendvič, uzenou trhanou kachnu, šnečí kaviár, paellu, piva z malých pivovarů, gurmet popcorn, chilli pasty, vegan jídla, makarony s čedarovou omáčkou nebo žabí stehýnka.

Pro zpestření festivalu byly připraveny i gastro soutěže. V těch se pojídaly chilli papričky nebo pilo pivo na čas. I pro děti byl připraven doprovodný program, včetně oblíbeného malování na obličej.

Na to, jaká v sobotu na food festivalu panovala atmosféra, se podívejte ve fotogalerii, kterou pro Kladenské listy připravila Jitka Krňanská.

Autor: (mv)