Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenský sport o víkendu: nehrál se hokej ani hokejbal

Neděle, 4. října 2020 09:30

Koronavirová pandemie, která ovlivňuje fungování celého světa, zasahuje i do průběhu sportovních soutěží na Kladensku. O uplynulém víkendu se tak hrálo pouze na fotbalovém Stadionu Františka Kloze, hokejisté i hokejbalisté své zápasy odložili.

Kladenský sport o víkendu: nehrál se hokej ani hokejbal (Fotomontáž: KL)

Hokejisté, kteří zatím nezvládají aktuální ročník podle představ, před sebou měli pořádnou prověrku. V sobotu měla do Kladna přijet Jihlava, jeden z největších rivalů Rytířů v první lize. Utkání se ale neodehrálo. Kvůli vládním nařízením by smělo přijít na stadion pouze 1000 diváků, a to vedení kladenského klubu považovalo za nedostatečný počet.

„Zájem o tento zápas, který je pro Kladno jedním z nejatraktivnějších v sezoně, je mezi fanoušky veliký. Vzhledem k tomu, že teď můžeme do ochozů pustit pouze tisíc lidí, nemáme možnost umožnit vstup fanouškům hostů či těm, kteří momentálně nejsou držiteli permanentek. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že zápas s Jihlavou odložíme,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl. Za náhradní termín určili Rytíři 7. listopad, otázkou však je, jak bude vypadat situace v tu dobu. Kvůli koronaviru odpadlo Rytířům i středeční utkání, které mělo Kladno odehrát v Třebíči. Zatím to tedy vypadá tak, že první zápas po dlouhých deseti dnech sehrají Kladeňáci až příští sobotu ve Frýdku-Místku.

Naplánované utkání o víkendu neodehráli ani kladenští hokejbalisté, kteří jsou po prvních čtyřech kolech stoprocentní. V domácí aréně měli v sobotu dopoledne přivítat Most, zápas se však ze zdravotních důvodů na straně hostí neuskutečnil. Mostečtí mají ve svých řadách nachlazené hráče, a tak za současné situace nechtěli nic riskovat. O náhradním termínu se teprve bude rozhodovat.

Utkání o víkendu nesehráli ani kladenští volejbalisté, kteří však mají třetí kolo naplánované až na čtvrtek. Bez větších problémů zatím probíhá Fortuna Divize B, v níž si vedou velmi dobře fotbalisté Kladna. Ti jako jediní v sobotu potěšili své příznivce, když na domácí půdě porazili Chomutov 3:1.  

Autor: (fa)