Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Teplárna Kladno

Sobota, 3. října 2020 13:33

Fotbalisté Kladna zvládli velmi těžký domácí zápas a Chomutov na svém trávníku porazili 3:1! Vyrovnanou bitvu plnou velkých šancí zlomila až penalta z 82. minuty, kterou se domácí definitivně dostali do vedení. Za tříbodové vítězství mohli Kladeňáci hodně děkovat skvěle chytajícímu Martinu Vokounovi.

Kladeňáci nastoupili do utkání ve stejné sestavě jako v minulém kole v Dobříši. Na kraji hřiště tak opět namísto Tadeáše Pospíšila operoval Filip Dejčmar, který si navíc poněkud nezvykle prohodil strany s Davidem Čížkem. „Číža už v Dobříši dal gól z levé strany. Je to výhoda, když můžete kraje prohodit, je to méně čitelné. Tadeáš byl celý týden pryč, protože měl od školy sportovní týden. Nebyl tady, takže proto jsme k této změně sáhli. Dejčmar navíc odehrál celou přípravu a šanci si určitě zasloužil,“ vysvětloval kladenský trenér Jan Pejša.

Jeho svěřenci neodstartovali do zápasu špatně a v první půli byli o něco aktivnějším týmem. Urodilo se jim navíc dost šancí, a tak hned v páté minutě minul branku jen o kousek dobře postavený Vladimír Procházka. Úspěšnější tak domácí byli až o dvacet minut později. Marek Tóth vyslal Davida Čížka krásnou přihrávkou do uličky za obranu a Čížek už poslal míč zkušeně podél vyběhnutého brankáře do sítě – 1:0.

Vedení ale nemělo dlouhého trvání. Už o tři minuty později se ke střele ve vápně vytočil Martin Boček a srovnal – 1:1. Domácí se jen marně rozčilovali, že střele předcházel faul hostů. Krátce před přestávkou mohl Kladnu vrátit vedení ještě Štěpán Hanzlík, jeho ránu ale vykopl z brankové čáry dobře postavený Vojtěch Kubík.

Rozhodovat tak musela až druhá půle, ve které však začali být Chomutovští daleko nebezpečnější. Konečně začali využívat svojí fotbalovosti a dostávali domácí pod veliký tlak. Hru navíc hodně oživil příchod Richarda Pěničky a Martin Vokoun měl plné ruce práce. Právě proti Pěničkovi stanul dvakrát tváří v tvář, pokaždé ale předvedl skvělý zákrok a udržel Kladno ve hře.

Když pak v 82. minutě pláchl chomutovské obraně David Čížek a ve vápně byl faulován, přišla šance na zlom. K míči se postavil zkušený exekutor pokutových kopů Štěpán Hanzlík a míč poslal přesně k pravé tyči – 2:1. Odpor hostí tak byl definitivně zlomen a Kladeňáci přidali ještě pojišťující trefu. Střídající Matěj Šnobl se vytočil ke střele na hranici šestnáctky a umístil míč přesně ke vzdálenější tyči – 3:1.

„Šancí jsme měli v obou poločasech spousty. Druhý poločas byl oboustranně otevřený, takže jsme šance neměli jenom my, ale i soupeř. Nás ale podržel brankář Vokoun. Ve výsledku jsme ale měli šancí víc my, takže z tohohle pohledu to bylo zasloužené vítězství,“ hodnotil po zápase spokojený trenér Jan Pejša.

SK Kladno – FC Chomutov 3:1 (1:1)

Branky: 24. Čížek, 82. Hanzlík (pen.), 88. Šnobl – 27. Boček. Žluté karty: 27. Pechr – 75. Janošík. Rozhodčí: Rychtár – Novotný, Fišer. Diváci: 220.

SK Kladno: Vokoun – Ježdík, Pechr, Hanzlík, Nosek – Holub (C) – Dejčmar (58. Pospíšil), Říha (87. Růžička), Procházka, Čížek – Tóth (82. Šnobl).

FC Chomutov: Zaťko – Kibal, Hříbal, Kubík, Chaloupka – Gedeon (C) (46. Janošík) – Klíma (67. Pěnička), Svoboda (82. Mužík), Dolechek, Jelínek (67. Šourek) – Boček.