SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

V Kladně začalo hlasování o nejkrásnější fotografii roku

Sobota, 3. října 2020 09:30

Kladenský krasohled je fotografická soutěž, kterou vyhlásilo město Kladno. Letos se koná už druhý ročník. Amatérští fotografové zasílají elektronicky své snímky a odborná porota z nich potom vybírá finalisty, kteří v soutěži bojují o nejlepší umístění. Z nich nyní může široká veřejnost vybírat od 5. do 23. října vítěze Ceny veřejnosti.

V Kladně začalo hlasování o nejkrásnější fotografii roku (Ilustrační foto: KL)

Do druhého ročníku „Kladenského krasohledu“ se zapojilo 97 obyvatel Kladna, to je o 34 fotografů více než vloni. V období od 15. listopadu 2019 do 15. září 2020 zaslali celkem 303 fotografií. „Krasohled vznikl s myšlenkou vytvořit příležitost pro zapojení všech generací do jedné aktivity, spojit komunitu. Nejstarší účastnicí druhého ročníku soutěže je čtyřiaosmdesátiletá Jindřiška, nejmladším v soutěži pak devítiletý Vítek a své zástupce má každá věková dekáda mezi nimi. To je důkazem, že se cíl soutěže opravdu daří,“ řekla šéfredaktorka radničního měsíčníku Kladno a iniciátorka soutěže Eva Havelková.

„Ceníme si všech zaslaných snímků. V prvním ročníku nás mile překvapilo, jaký zájem soutěžní fotografování vyvolalo mezi dětmi. Jejich snímky jsou krásné a zajímavé, ale přece jen je měření s dospělými fotografy složité. Proto máme ve druhém ročníku už dvě kategorie, a to ‚do 16 let včetně‘ a ‚od 17 let výše‘. V mladší kategorii, kde letos soutěžilo dvanáct účastníků s třiatřiceti snímky, udělujeme Cenu poroty,“ informovala dále Eva Havelková.

Hlasovat o Ceně veřejnosti mohou zájemci po tři týdny na webových stránkách města, a to ZDE: Hlasování  je omezeno na IP adresu. Hlasuje se do půlnoci 23. října také na facebookovém profilu města @mestokladnocz. Zároveň v říjnovém čísle měsíčníku Kladno vychází dvoustrana s fotografiemi finalistů a hlasovacím lístkem, který mohou lidé přinést vyplněný do Městského informačního centra v ulici T. G. Masaryka, do infocentra magistrátu na náměstí Starosty Pavla 44, na úřadovny ve Švermově a Dubí či na pracoviště magistrátu v Tescu v Americké ulici a OAZE Kladno v Arménské ulici.

Předsedou poroty letošního ročníku soutěže je známý regionální fotograf Karel Pazderka. V porotě zasedá také uznávaný dlouholetý městský fotograf Josef Seifert, který se podílel na vzniku mnohých fotografických publikací či Irena Kasalická, jež po deset let působila v porotě nejen fotografické soutěže Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice, ale také porotách výtvarných soutěží například v Hong Kongu a Teheránu. Členy poroty jsou také fotografové Monika Urbanová a Michal Moravec.

„Vítěze Ceny poroty i Ceny veřejnosti ohlásíme v listopadovém čísle měsíčníku Kladno. Pokud to aktuální pandemická situace dovolí, převezmou si odměny na vernisáži, která se na přelomu listopadu a prosince uskuteční v obchodním centru Central. Tou započne několikatýdenní výstava, na které si veřejnost bude moci prohlédnout kromě vítězných snímků i další vybrané fotografie ze soutěže. Celkem čtyři desítky snímků z obou kategorií,“ dodala k výstavě Havelková.

Ceny do soutěže věnovaly kromě města Kladna také společnosti Divadla Kladno a Sportovní areály města Kladna, OC Central, Městská knihovna Kladno a Středočeská vědecká knihovna Kladno. Příjem fotografií pro třetí ročník soutěže Kladenský krasohled 2021 se rozběhne 15. listopadu 2020.

Autor: (red) 1. zprávy

  Mladí hokejisté ze Slaného zvítězili v kampani Puky pomáhají

 2. zprávy

  Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

 3. sport

  Jarní prázdniny kladenských dětí 2024, Sportovní areály města Kladna spustily přihlášky

 4. kultura

  Poodhalili jsme pro vás roušku tajemství adventního období v historii i současnosti

 5. video

  V neděli začaly v Kladně Vánoce rozsvícením stromu splněných přání

 6. foto

  VIDEO: V Knovízi prošly děti pekelnou stezku

 7. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 8. zprávy

  Nejen kladenské cestující čekají od 10. prosince změny v autobusové dopravě

 9. zprávy

  Co vám možná tento týden uteklo v Kladenských listech

 10. video

  Rozsvícení stromu i náměstí ve Slaném přilákalo stovky lidí

 11. povidka

  Povídka Kladenských listů: Svíčka první – o veverkách, Barborce, Mikuláši a těšení

 12. zprávy

   Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, dostane příspěvek od kraje

 13. zprávy

  Čtyři knihovny v kraji se podělí o 10 milionů na svůj provoz

 14. pozvánka

  Mikuláš na koni přijede 5. prosince do Kladna, těšit se můžete i na Krampusáky

 15. pozvánka

  V Kladenském zámku můžete navštívit výstavu betlémů

 16. pozvánka

  Slavnost světla ve Slaném vás čeká již v sobotu

 17. zprávy

  Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

 18. sport

  Kladenští karatisté získali tři nominace na Mistrovství České republiky

 19. video

  V Kladně došlo ke střetu chodkyně a autobusu. Pro ženu přiletěl vrtulník

 20. pozvánka

  V Knovízi jsou s čerty žerty. Přesvědčte o tom v pátek a sobotu