Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně začalo hlasování o nejkrásnější fotografii roku

Sobota, 3. října 2020 09:30

Kladenský krasohled je fotografická soutěž, kterou vyhlásilo město Kladno. Letos se koná už druhý ročník. Amatérští fotografové zasílají elektronicky své snímky a odborná porota z nich potom vybírá finalisty, kteří v soutěži bojují o nejlepší umístění. Z nich nyní může široká veřejnost vybírat od 5. do 23. října vítěze Ceny veřejnosti.

V Kladně začalo hlasování o nejkrásnější fotografii roku (Ilustrační foto: KL)

Do druhého ročníku „Kladenského krasohledu“ se zapojilo 97 obyvatel Kladna, to je o 34 fotografů více než vloni. V období od 15. listopadu 2019 do 15. září 2020 zaslali celkem 303 fotografií. „Krasohled vznikl s myšlenkou vytvořit příležitost pro zapojení všech generací do jedné aktivity, spojit komunitu. Nejstarší účastnicí druhého ročníku soutěže je čtyřiaosmdesátiletá Jindřiška, nejmladším v soutěži pak devítiletý Vítek a své zástupce má každá věková dekáda mezi nimi. To je důkazem, že se cíl soutěže opravdu daří,“ řekla šéfredaktorka radničního měsíčníku Kladno a iniciátorka soutěže Eva Havelková.

„Ceníme si všech zaslaných snímků. V prvním ročníku nás mile překvapilo, jaký zájem soutěžní fotografování vyvolalo mezi dětmi. Jejich snímky jsou krásné a zajímavé, ale přece jen je měření s dospělými fotografy složité. Proto máme ve druhém ročníku už dvě kategorie, a to ‚do 16 let včetně‘ a ‚od 17 let výše‘. V mladší kategorii, kde letos soutěžilo dvanáct účastníků s třiatřiceti snímky, udělujeme Cenu poroty,“ informovala dále Eva Havelková.

Hlasovat o Ceně veřejnosti mohou zájemci po tři týdny na webových stránkách města, a to ZDE: Hlasování  je omezeno na IP adresu. Hlasuje se do půlnoci 23. října také na facebookovém profilu města @mestokladnocz. Zároveň v říjnovém čísle měsíčníku Kladno vychází dvoustrana s fotografiemi finalistů a hlasovacím lístkem, který mohou lidé přinést vyplněný do Městského informačního centra v ulici T. G. Masaryka, do infocentra magistrátu na náměstí Starosty Pavla 44, na úřadovny ve Švermově a Dubí či na pracoviště magistrátu v Tescu v Americké ulici a OAZE Kladno v Arménské ulici.

Předsedou poroty letošního ročníku soutěže je známý regionální fotograf Karel Pazderka. V porotě zasedá také uznávaný dlouholetý městský fotograf Josef Seifert, který se podílel na vzniku mnohých fotografických publikací či Irena Kasalická, jež po deset let působila v porotě nejen fotografické soutěže Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice, ale také porotách výtvarných soutěží například v Hong Kongu a Teheránu. Členy poroty jsou také fotografové Monika Urbanová a Michal Moravec.

„Vítěze Ceny poroty i Ceny veřejnosti ohlásíme v listopadovém čísle měsíčníku Kladno. Pokud to aktuální pandemická situace dovolí, převezmou si odměny na vernisáži, která se na přelomu listopadu a prosince uskuteční v obchodním centru Central. Tou započne několikatýdenní výstava, na které si veřejnost bude moci prohlédnout kromě vítězných snímků i další vybrané fotografie ze soutěže. Celkem čtyři desítky snímků z obou kategorií,“ dodala k výstavě Havelková.

Ceny do soutěže věnovaly kromě města Kladna také společnosti Divadla Kladno a Sportovní areály města Kladna, OC Central, Městská knihovna Kladno a Středočeská vědecká knihovna Kladno. Příjem fotografií pro třetí ročník soutěže Kladenský krasohled 2021 se rozběhne 15. listopadu 2020.

Autor: (red)