ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

V Kladně začalo hlasování o nejkrásnější fotografii roku

Sobota, 3. října 2020 09:30

Kladenský krasohled je fotografická soutěž, kterou vyhlásilo město Kladno. Letos se koná už druhý ročník. Amatérští fotografové zasílají elektronicky své snímky a odborná porota z nich potom vybírá finalisty, kteří v soutěži bojují o nejlepší umístění. Z nich nyní může široká veřejnost vybírat od 5. do 23. října vítěze Ceny veřejnosti.

V Kladně začalo hlasování o nejkrásnější fotografii roku (Ilustrační foto: KL)

Do druhého ročníku „Kladenského krasohledu“ se zapojilo 97 obyvatel Kladna, to je o 34 fotografů více než vloni. V období od 15. listopadu 2019 do 15. září 2020 zaslali celkem 303 fotografií. „Krasohled vznikl s myšlenkou vytvořit příležitost pro zapojení všech generací do jedné aktivity, spojit komunitu. Nejstarší účastnicí druhého ročníku soutěže je čtyřiaosmdesátiletá Jindřiška, nejmladším v soutěži pak devítiletý Vítek a své zástupce má každá věková dekáda mezi nimi. To je důkazem, že se cíl soutěže opravdu daří,“ řekla šéfredaktorka radničního měsíčníku Kladno a iniciátorka soutěže Eva Havelková.

„Ceníme si všech zaslaných snímků. V prvním ročníku nás mile překvapilo, jaký zájem soutěžní fotografování vyvolalo mezi dětmi. Jejich snímky jsou krásné a zajímavé, ale přece jen je měření s dospělými fotografy složité. Proto máme ve druhém ročníku už dvě kategorie, a to ‚do 16 let včetně‘ a ‚od 17 let výše‘. V mladší kategorii, kde letos soutěžilo dvanáct účastníků s třiatřiceti snímky, udělujeme Cenu poroty,“ informovala dále Eva Havelková.

Hlasovat o Ceně veřejnosti mohou zájemci po tři týdny na webových stránkách města, a to ZDE: Hlasování  je omezeno na IP adresu. Hlasuje se do půlnoci 23. října také na facebookovém profilu města @mestokladnocz. Zároveň v říjnovém čísle měsíčníku Kladno vychází dvoustrana s fotografiemi finalistů a hlasovacím lístkem, který mohou lidé přinést vyplněný do Městského informačního centra v ulici T. G. Masaryka, do infocentra magistrátu na náměstí Starosty Pavla 44, na úřadovny ve Švermově a Dubí či na pracoviště magistrátu v Tescu v Americké ulici a OAZE Kladno v Arménské ulici.

Předsedou poroty letošního ročníku soutěže je známý regionální fotograf Karel Pazderka. V porotě zasedá také uznávaný dlouholetý městský fotograf Josef Seifert, který se podílel na vzniku mnohých fotografických publikací či Irena Kasalická, jež po deset let působila v porotě nejen fotografické soutěže Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice, ale také porotách výtvarných soutěží například v Hong Kongu a Teheránu. Členy poroty jsou také fotografové Monika Urbanová a Michal Moravec.

„Vítěze Ceny poroty i Ceny veřejnosti ohlásíme v listopadovém čísle měsíčníku Kladno. Pokud to aktuální pandemická situace dovolí, převezmou si odměny na vernisáži, která se na přelomu listopadu a prosince uskuteční v obchodním centru Central. Tou započne několikatýdenní výstava, na které si veřejnost bude moci prohlédnout kromě vítězných snímků i další vybrané fotografie ze soutěže. Celkem čtyři desítky snímků z obou kategorií,“ dodala k výstavě Havelková.

Ceny do soutěže věnovaly kromě města Kladna také společnosti Divadla Kladno a Sportovní areály města Kladna, OC Central, Městská knihovna Kladno a Středočeská vědecká knihovna Kladno. Příjem fotografií pro třetí ročník soutěže Kladenský krasohled 2021 se rozběhne 15. listopadu 2020.

Autor: (red) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše