Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Je to kompenzace za nahnilou okurku, hájil senior krádež koření

Pátek, 2. října 2020 07:40

Kuriózní situaci připravil ostraze jednoho z kladenských supermarketů senior, který se pokusil bez placení odejít s balíčky koření. Hájil se, že se nedopouští krádeže, pouze kompenzuje ztrátu, kterou utrpěl, když si ve stejném obchodě nedávno koupil nahnilou okurku.

Kladenští strážníci řešili kuriózní krádež, kterou provedl senior (Ilustrační foto: KL)

„Na linku 156 oznámil pracovník ochranky, že zadržel muže, který si z prodejní plochy chtěl bez placení odnést koření. Na dotaz strážníků, proč to devětasedmdesátiletý muž udělal, sdělil, že si nedávno v obchodě koupil salátovou okurku a doma zjistil, že je nahnilá. Měl obavu, že mu obchod reklamaci neuzná, tak se rozhodl, že si ve stejné ceně odnese z obchodu koření jako kompenzaci za škodu, která mu koupí zkažené zeleniny vznikla,“ uvedla mluvčí městské policie Alena Purkytová.

Strážníci seniora poučili, že takto opravdu postupovat nemůže, a celou záležitost vyřešili domluvou. Zboží bylo vráceno obchodu a pracovnice informací potvrdila, že pokud by senior zkažené zboží ještě ten den přinesl zpět, bylo by mu vyměněno za jiné.

Autor: (red)