Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Ve Slaném byla otevřena revitalizovaná Topolová alej

Pátek, 2. října 2020 07:20

Celková revitalizace Topolové aleje ve Slaném na Hájích začala v červnu letošního roku. Od tohoto čtvrtka ji mohou nejen Slánští využívat v plném svém rozsahu. Alej totiž slouží zároveň jako část cyklotrasy.

Ve Slaném byla otevřena revitalizovaná Topolová alej (Foto: KL)

Celkovou revitalizaci Topolové aleje jistě ocení chodci, ale i cyklisté. Velmi frekventovaná stezka totiž navazuje na cyklotrasu CT 202 vedoucí z Loun do Kralup nad Vltavou. V průběhu revitalizace byla provedena přeložka vodovodního řádu. Po celé délce stezky pak byla použita protikořenová fólie. Ta zabrání prorůstání kořenů pod nový asfaltový povrch. Topolová alej dostala také nové lampy veřejného osvětlení, přičemž byla zároveň rozšířena na čtyři metry pro bezpečný pohyb chodců a cyklistů. Na „Topolovce“ pak byly přidány odpadkové koše a vysazeno 40 nových stromů.

„Zjistili jsme, že bychom mohli žádat o dotaci, která je primárně zaměřena na cyklostezky a proto jsme tady udělali takové propojení, které navazuje na další cyklotrasy. V rámci toho jsme mohli zrealizovat rekonstrukci Topolové aleje,“ uvedl pro Kladenské listy slánský starosta Martin Hrabánek.  

„Celý projekt stál bezmála devět milionů korun s daní, 85 procent bylo financováno z Evropských dotací, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu, pět procent pokryl státní rozpočet a deseti procenty z celkové částky se podílelo město,“ uvedla manažerka pro rozvoj Slaného Magdalena Stýblová.

Autor: (mv)