Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně vzniklo speciální volební drive in místo

Středa, 30. září 2020 07:04

Volební drive in místo je určené lidem, kteří chtějí volit, ale jsou buď pozitivní na covid-19 nebo v karanténě. V Kladně takové místo vzniklo v ulici Železničářů v blízkosti ulice Ke Stadionu a lidé ho mohou využít již od dnešního dne.

V Kladně vzniklo speciální volební drive in místo (Foto: KL)

Krajské a Senátní volby začaly již dnes, ale pouze pro lidi, kteří jsou pozitivní na covid-19 nebo v karanténě. Na drive in místě budou tito lidé své hlasy házet do uren přímo z auta, se kterým na místo přijedou. Stavbu speciálního volebního místa provedla Armáda České republiky.

Na každém místě bude speciální volební komise složená vždy ze tří vojáků a jednoho zapisovatele. Všichni v ochranných oblecích. Na vše bude dohlížet policie. Když nestihnete odvolit v drive in místech, můžete se nejpozději do čtvrtka zaregistrovat na svém obecním úřadu a přímo k vám domů přijde speciální volební „corona komise“ v ochranných oblecích. Ta také dorazí do všech zasažených zařízení, kde jsou kvůli nemoci vyhlášeny karantény.

Speciální volební drive in místa jsou v každém okresu a jejich soupis najdete na stránkách Ministerstva vnitra. Ve středu a čtvrtek se na nich dá volit od sedmé hodiny ranní do tří odpoledne.

V Kladně vzniklo speciální volební drive in místo (Foto: KL)

Autor: (red)