ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Slánská nemocnice denně testuje, výsledky pražských laboratoří chodí pozdě

Středa, 30. září 2020 07:00

Minulý týden bylo v ulici Na Sadech nově zřízeno odběrové místo na covid-19. Funguje ve dvanáctihodinovém režimu. Ovšem odeslané výsledky do pražských laboratoří dostávají lidé se zpožděním.

Slánská nemocnice denně testuje, výsledky pražských laboratoří chodí pozdě (Foto: Jitka Krňanská)

To, že výsledky na covid-19 dostávají lidé od pražských laboratoří se zpožděním, slánská nemocnice neovlivní. „Omlouváme se všem klientům našeho odběrového centra za pozdní obdržení výsledků, ale jedná se o selhání pražských laboratoří, které nestíhají vzorky zpracovávat. Problém je celostátní a není v naší moci jej vyřešit. Naším úkolem, který jsme díky obětavosti našich zaměstnanců a na vlastní náklady splnili, je provádění odběrů. Oznamování výsledků do 48 hodin je povinností laboratoří, které výtěry zpracovávají. Prosíme klienty, kterých se to týká, aby netelefonovali do naší nemocniční laboratoře ani do odběrového centra. Ani my jejich výsledky nemáme a neumíme tudíž pomoci,“ uvedl ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

V současné době jsou ve slánské nemocnici hospitalizováni čtyři pacienti s covid-19. „Jeden pacient je umístěn na anesteziolocko-resuscitačním oddělení a tři pacienti s lehčí formou na oxygenoterapii na covid části interního oddělení,“ dodal Štěpán Votoček.

Autor: (red)