ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Rytíři v Porubě třikrát vedli, nakonec ale brali jen bod za porážku na nájezdy

Středa, 30. září 2020 21:22

Rytíři to letos zažili už podruhé! Třikrát ve venkovním utkání vedli o gól, náskok ale neuhájili a nakonec si odvezli jen bod. Tentokrát Kladno ztratilo v Porubě, kde zapsalo porážku 3:4 po samostatných nájezdech. Modrobílí vedli po brankách Rostislava Marosze, Tomáše Gumana a Vítězslava Bílka, na první výhru z ledu soupeře ale dál čekají.
Rytíři v Porubě třikrát vedli, nakonec ale brali jen bod za porážku na nájezdy (Ilustrační foto: KL)

Zápas odstartoval přesilovými hrami na obou stranách. Ale zatímco domácí příliš úspěšní nebyli, Kladno bylo nebezpečné a sahalo po vedení! Zejména Rostislav Marosz, debutant v kladenském dresu, nebezpečně odstřeloval porubskou branku, radoval se ovšem až krátce po vypršení trestu. Útočník Rytířů, který zatím nastupoval za extraligové Vítkovice, vypálil od modré čáry, sám si volný puk dojel a dorazil přesně za vyjetého Ervinse Muštukovse – 0:1. Domácí si ale nakonec také dokázali pomoci početními výhodami. Radka Pořízka ve výborné pozici ještě vychytal Andrej Košarišťan, zakrátko už byl ale kotouč v bráně. Po hezké souhře dostal Jakub Teper puk na levý kruh a prostřelil kladenského brankáře – 1:1. Tento stav ale neměl dlouhého trvání. Tomáš Guman se dostal do úniku a poslal puk přesně mezi Muštukovsovy betony, čímž poslal hosty opět do vedení – 1:2. Tentokrát však byla odpověď ještě rychlejší. Petr Stloukal dostal puk ideálně mezi kruhy a nikým neatakován zakončil do odkrytého koutu brány – 2:2.

Do druhé části vstoupili jednoznačně lépe domácí. Ti měli od úvodu lepší pohyb a po chybné rozehrávce Matyáše Zelingra byli blízko vedoucímu gólu. Kotouč směřující za čáru ale Košarišťan ještě dokázal zachytit. Kladeňáci navíc byli nedisciplinovaní a museli se celé dvě minuty bránit ve třech! I díky pozornému brankáři však nejtěžší chvíle přečkali a po kuriózní trefě šli opět do vedení. Rychlé přečíslení zakončil Tomáš Guman pouze do horní tyče, kotouč doputoval vysoko do vzduchu, spadl za vyjetého Muštukovse a Vítězslav Bílek ho pohotově doklepl do sítě – 2:3. Porubští mohli ještě srovnat vývoj v oslabení, kdy se do úniku dostal Pořízek, Košarišťan si s jeho nájezdem ovšem poradil.

Ve třetím dějství se na první větší šanci dlouho čekalo. Až po více než šesti minutách hry dostal dobrou přihrávku do druhé vlny Marosz, který ale zasáhl jen připraveného Muštukovse. Poruba posléze hrála přesilovou hru a zvládla ji výborně. Kotouč zůstal zaseknutý v chumlu těl, Jakub Teper vypálil a Košarišťan jeho pokus neviděl – 3:3. Marosze následně v obrovské přesilovkové možnosti vychytal lotyšský brankář a pořádné vzrušení přišlo na druhé straně. Lukáš Endál prudce vypálil, zasáhl vzdálenější tyč a brankový sudí rozsvítil gólové světlo. Hlavní rozhodčí ovšem rozpažil a branku pochopitelně neuznal ani po následní poradě s kolegy. Jelikož do sirény už se neujala ani žádná další šance, šlo se na prodloužení.

Nastavených pět minut žádnou vyloženou možnost na rozhodnutí nepřineslo. Poruba byla o něco aktivnější a držela se v útočném pásmu, Kladeňáci ale vytáhli několik obětavých bloků. V nájezdech už se ale radovali pouze domácí. Zatímco na straně Poruby byl úspěšný jak Lukáš Endál, tak Markus Korkiakoski, Rytíři se neprosadili ani jednou – 4:3.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ STŘELY NA BRANKU DIVÁCI
4:9 2:0 0:0 31:30 999
Branky a nahrávky: 18. Teper (Jáchym, Pořízek), 20. Stloukal (Slavík, Korkiakoski), 50. Teper (Káňa), rozh. náj. Endál – 6. Marosz (Račuk, Pitule), 19. Guman (Bílek, Zelingr), 35. Bílek (Guman, Pitule). Rozhodčí: Šír, Hradil – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 999. Střely: 31:30.
 
Rozhodčí: Šír, Hradil – Gančarčík, Hranoš
 
Poruba: Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák, Slavík, Voráček, Pastor, Dundáček – Káňa, Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Brodek, Kanko, Špaček – Toman, Hlinka, Hotěk.
 
Kladno: Košarišťan – Zelingr, Barinka, Frye, Kehar, Ticháček, Mikliš, Doudera – Melka, Plekanec, Kubík – Hlava, Marosz, Račuk – Bílek, Filip, Guman – Hajný, Pitule, Š. Bláha.
 
Ohlasy trenérů
 

Kladno: David Čermák: Je to už několikátý zápas v této sezoně, o kterém rozhodla naše nedisciplinovanost. Pokaždé, když hrajeme venku, tak vedeme a pak zápas ztratíme naší nedisciplinovaností. Dnes jsme měli devět vyloučení, z toho pět faulů bylo zbytečných. To rozhodlo o tomto zápase.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše