Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kanonýři porazili doma Sokol Brno 7:3

Úterý, 29. září 2020 07:00

A-tým Kanonýrů po návratu z karantény vyhrál i druhý zápas v 1. lize, když tentokrát doma porazil Sokol Brno 7:3.

Foto: KL

Tentokrát to nebyly nervy do posledních vteřin jako při sobotním klání v Jaroměři, naopak hned první minuty určily ráz zápasu. Kanonýři totiž do utkání vstoupili výtečně, když se už při prvním střídání trefil Riebauer. Během dalších pěti minut díky vydařeným dlouhým přihrávkám z obranného pásma a zužitkovaným brejkům pak odskočili po zásazích Nováka a Jandy do tříbrankového vedení. A skvělou desetiminutovku završil čtvrtým kladenským gólem Šnajdr, který tak rozjel svou cestu za nedělním hattrickem.

„Jsem samozřejmě spokojený s výsledkem, dokonce si myslím, že jsme mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem, ale ještě víc jsem spokojený, jak kluci proti sobotě zvedli výkon. Měl jsem obavy, že nemáme kvůli pauze natrénovano a že se to v utkání projeví, ale dokázali jsme podat fyzicky velice solidní výkon. Měli jsme nad soupeřem převahu skoro ve všech osobních soubojích,“ uvedl kouč A-týmu Kanonýrů Jan Pazdera.

Velkým pozitivem obou utkání je, že se o branky zatím rovnoměrně podílejí všechny tři útočné řady. To každý trenér vždy vítá, protože tak rozprostře sílu, soupeř nemůže speciálně bránit jen jednu formaci a týmu to rovněž dodává klid, když se zrovna v daném zápase nějaké lajně nedaří.

„Je dobře, že góly zase dala naše třetí pětka, která je oproti minulé sezoně postavena na mladých klucích, kteří ale zatím velice dobře plní pokyny. Dokáží naplňovat očekávaní, které od nich máme, a ještě jako bonus přidávají branky. Důležité je, aby jim zůstala pokora a pracovitost,“ řekl Pazdera.

Nejbližší zápas hrají Kanonýři ve středu 7. října, kdy do Kladna v rámci Poháru Českého florbalu přijede superligový celek FbŠ Bohemians. „V této situaci je pro nás tento duel trochu navíc a budeme ho brát jako tréninkový zápas. Cíl je teď totiž jasný – potřebujeme dotrénovat, něco naběhat, přidat na fyzičce. Zároveň se na klucích projevilo, že skoro tři týdny byli bez hokejek, takže si taky potřebujeme dodat sebedůvěru na hokejce a balonku,“ dodal Pazdera.


Branky a asistence1. Riebauer (Pixa), 4. Novák (Janda), 6. Janda (Přívara), 10. Šnajdr (Šefčík), 32. Šnajdr (Skuhrovec), 33. Pixa (Bachmaier), 48. Šnajdr (Přívara) – 13. Ulman (Dvořák), 26. Novák (Vrtěl), 38. Ulman (Riger). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení2:1. Bez využití. Zásahy brankářůBlaha 13 – Krupa 21. Třetiny4:1, 2:2, 1:0. Diváků118.

Sestava KladnaBlaha (Domkář) – Lang, Svačinka, Přívara, Ullmann, Stůj, Molhanec – Bachmaier, Riebauer, Pixa – Šnajdr, Skuhrovec, Šefčík – Janda, Pfaur, Novák. Trenér: Pazdera.

Autor: Matěj Stůj