ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve čtvrtek se ve Slaném otevře revitalizovaná Topolová alej

Úterý, 29. září 2020 07:45

Celková revitalizace Topolové aleje ve Slaném na Hájích začala v červnu letošního roku. Od tohoto čtvrtka ji budou moct nejen Slánští využívat v plném svém rozsahu. Alej totiž bude sloužit zároveň jako část cyklotrasy.

Ve čtvrtek se ve Slaném otevře revitalizovaná Topolová alej (Foto: Archiv Martina Hrabánka)

Celkovou revitalizaci Topolové aleje jistě ocení chodci, ale i cyklisté. „Velmi frekventovaná stezka, která navazuje na cyklotrasu CT 202 vedoucí z Loun do Kralup nad Vltavou, bude od čtvrtečního dne cyklistům i chodcům otevřena,“ uvedla manažerka pro rozvoj Slaného Magdalena Stýblová a dadala: „Stávající cesta byla rozšířena na čtyři metry pro bezpečný pohyb chodců a cyklistů.“

V průběhu revitalizace byla provedena také přeložka vodovodního řádu. Po celé délce stezky pak byla použita protikořenová fólie. Ta zabrání prorůstání kořenů pod nový asfaltový povrch. Topolová alej dostala také nové lampy veřejného osvětlení a vysazeno bylo 40 nových stromů.

„Celý projekt je financován z Evropských dotací, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu, a navazuje na již ukončené projekty Bezpečná cesta do školy, který byl realizován v roce 2018 a 2019, a na projekt Studie cyklistické dopravy ve městě Slaný,“ vysvětlila Magdaléna Stýblová.

Autor: (mv)