ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Škola E. Beneše v Kladně oslavila 90. výročí svého založení

Úterý, 29. září 2020 07:30

Každá kladenská vzdělávací instituce má svoji nezaměnitelnou historii. SOŠ a SOU na náměstí Edvarda Beneše v Kladně, byla založena jako Masarykova škola práce 28. září 1930. Její výročí si kantoři připomněli minulý pátek.

Škola E. Beneše v Kladně oslavila 90. výročí svého založení (Foto: Magdalena Koryntová)

„Historická výročí školy jsou vždy důvodem ke vzpomínání, bilancování a hlavně ke společnému setkávání generací absolventů, zaměstnanců i současných žáků školy. Je to příležitost zvolnit alespoň na chvíli uspěchané tempo dnešní doby a zavzpomínat na společné zážitky prožité ve školních lavicích i mimo ně,“ říká ředitel školy Petr Paták.

„Měli jsme pečlivě připravený bohatý program pro naše žáky i všechny příchozí hosty. Pod tíhou současné epidemiologické situace jsme oslavy přesunuli na červen 2021,“ dodal ředitel Paták.

Výročí si zaměstnanci připomněli v komorním duchu v pátek 25. září. Praktickým dárkem pro žáky oboru Kuchař-číšník bylo slavnostní přestřižení pásky u nově vybaveného pracoviště studené kuchyně. Současná doba je náročná, chod škol komplikují hygienická opatření, ale v SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše věří v lepší časy.

Autor: (red)