ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Kladenský Central změnil majitele, brzy přibyde sauna a kino

Pondělí, 28. září 2020 07:55

Největší obchodní centrum ve Středočeském kraji Central Kladno má nového majitele. Od developerské skupiny Crestyl jej za téměř dvě miliardy korun získala do svého portfolia investiční skupina Portiva v joint venture se skupinou Micronix.

Kladenský Central změnil majitele, brzy přibyde sauna a kino (Foto: KL)

Objekt s 27 tisíci metrů čtverečních pronajímatelné plochy a více než 100 nájemci je unikátní především svou polohou v centru Kladna, jež je se svými více než 70 tisíci obyvateli největším městem v kraji. „Central Kladno má díky svému umístění dominantní pozici. Na rozdíl od velkých obchodních center v Praze ho navíc navštěvují téměř výhradně místní obyvatelé, pro které představuje nejen ideální místo ke každodennímu nakupování, ale i vyhledávanou lokalitu pro trávení volného času,” říká výkonný ředitel skupiny Portiva Pavel Svoreň.

„Obchodní centrum v Kladně jsme stejně jako naše další projekty vybudovali s dlouhodobou vizí a ve vysoké kvalitě. Na začátku letošního roku jsme se rozhodli tuto naši investici uzavřít a prodat. Během prvních pěti let úspěšného fungování totiž centrum potvrdilo svou pozici na trhu a navíc se nám podařilo prodloužit smlouvy s nájemci. Od března získala exkluzivitu na vyjednávání právě Portiva. Kvůli pandemii koronaviru se proces transakce sice trochu zpozdil, ale nyní se již vše zdárně uzavřelo. Portiva tak získává do svého portfolia úspěšné regionální obchodní centrum s kvalitními nájemci s dlouhodobými smlouvami. Jsme rádi, že se novým majitelem stala právě Portiva, protože chce Central Kladno dále rozvíjet,“ říká Simon Johnson, výkonný ředitel developerské skupiny Crestyl.

Trvalého propadu zájmu o obchodní centra kvůli pandemiím koronaviru se nový majitel Centralu Kladno neobává. Data podle Svoreně naopak ukazují, že se počet návštěvníků centra již vrátil k normálu. Portiva navíc Central Kladno převzala včetně nájemních smluv s nadstandardně dlouhou zůstatkovou dobou nájmu a do obchodního centra otevřeného v roce 2015 plánuje dále investovat. „Chceme posílit roli Centralu jako středobodu každodenního setkávání a v souladu se světovými trendy v retailu rozšířit nabídku volnočasových aktivit. Brzy se tak bude otevírat nová sauna, výhledově se Central Kladno rozroste i o nové kino,” popisuje Svoreň.

Financování akvizice obchodního centra, mezi jehož nájemce patří například maloobchodní řetězec Albert, prodejce sportovního vybavení Sportisimo či značky H&M a Starbucks, zajistila Portiva s partnery kombinací vlastních zdrojů a bankovních úvěrů ve spolupráci s Českou spořitelnou a J&T Bankou.

Pro skupinu Portiva představuje akvizice obchodního centra Central Kladno pokračování v její dlouhodobé investiční strategii. Do ní kromě komerčních nemovitostí spadají také obnovitelné zdroje energie, digitální služby v oblasti automotive či investiční fondy. V oblasti realit již portfolio skupiny Portiva zahrnuje například nákupní park v Ivančicích u Brna nebo administrativní budovu Astrid Offices v pražských Holešovicích.

Autor: (red) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše