Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Orli zvládli reparát za nepodařený úvod sezony a doma porazili Brno

Neděle, 27. září 2020 09:00

Kladenští volejbalisté se dokázali oklepat z úvodního neúspěšného utkání na palubovce Ostravy a doma porazili Brno 3:1. Vedle bodů je může těšit hlavně celkově zlepšený výkon a fantastický počin na síti.

Foto: KL

Volejbalisté Kladna neměli vůbec dobrý vstup do nového ročníku. Přípravu jim značně narušila karanténa a možná i kvůli tomu orli v úvodním duelu podlehli Ostravě jednoznačně 0:3. Výkon navíc potřeboval vypilovat po všech stránkách.

Obrovský progres ale ukázali Kladeňáci už při domácí premiéře! Proti Brnu předvedli zlepšený výkon a zvítězili, byť to s nimi několikrát vypadalo špatně.

Poprvé tomu tak bylo už v úvodní sadě. Po jejím vyrovnaném začátku se Brňanům podařilo odskočit nejprve o tři body a vzápětí hosté vedli už 22:18 a byli blízko získání první sady. Kladno se ovšem famózně vrátilo do hry a dokráčelo si až pro výhru 27:25, když finální bod zaznamenal blokem Jiří Kraffer.

Druhou sadu pro sebe pak uzmulo Brno, které v jednu chvíli vedlo už 11:5. Kladno sice dokázalo zabojovat, srovnalo na 15:15 a posléze i chvíli vedlo, soupeř však zvládl závěr setu skvěle a vyhrál ho 25:22.

Zbylé dva sety už si ale domácí orli pohlídali! V tom třetím si čtyřmi míči v řadě vybojovali rozhodující sedmibodový náskok a vyhráli 25:17. Ve čtvrtém hosté sice ještě zabojovali, ale Kladeňáci i tak zapsali vítězství 25:19 a celkově 3:1 na sety!

Orli oproti prvnímu zápasu zlepšili podání, díky čemuž uhráli proti Brnu hned osm es. Vůbec nejúspěšnější v této činnosti byl se čtyřmi Filip Křesťan. Hlavní zbraní Kladna se ale ukázal být famózní blok na síti! Tímto způsobem uhráli domácí neuvěřitelných 21 bodů, přičemž zářili hlavně Adam Zajíček se sedmi a Filip Palgut s pěti bloky. Co se týče celkového bodování, nejvíce bodů zapsal Křesťan, který celkem uhrál 20 bodů pro svůj tým.

Kladno se tak rychle oklepalo z úvodní porážky a na svoje konto zapsalo první tři body. Další duel odehrají orli ve čtvrtek 8. října, kdy zavítají do Zlína. Extraligový zápas zde odehrají od 17 hodin.

Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 3:1

Sety: 27:25, 22:25, 25:17, 25:19. Esa: 8:4. Bloky: 21:6.

Kladno volejbal cz: Palgut (6), Křesťan (20), Zajíček (14), Kraffer (12), Hýský (9), Kyjanica (5), libero Kunc. Střídali Vostárek (0), Martinča (0).

Volejbal Brno: Hrazdira (12), Provazník (3), Jakubec (1), Licek (16), Římal (15), Pražák (6), libero Lžičař. Střídali Janečka (0), Caska (0).

Autor: (fa)