Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Bývalá Poldovka posloužila filmařům, natáčel v ní Lukáš Vaculík

Neděle, 27. září 2020 10:00

Areál někdejších hutí Poldi navštívili tento týden filmaři. Štáb České televize si tuto lokalitu vybral pro natáčení nového televizního seriálu Ochránce, kde jednu z hlavních rolí ztvární populární herec Lukáš Vaculík.

Bývalá Poldovka posloužila filmařům, natáčel v ní Lukáš Vaculík (Foto: KL)

Nový desetidílný seriál ze školského prostředí s názvem Ochránce si v tomto týdnu vybral jako jednu z natáčecích lokalit i areál bývalých kladenských hutí Poldi. Kladno tak navštívili i hlavní aktéři Lukáš Vaculík a Pavel Řezníček. Náročné natáčení v autentickém prostředí se konalo ve čtvrtek 24. září.

Detektivní seriál pojednává o kauzách školského ombudsmana Aleše Pelána, kterého ztvárňuje Lukáš Vaculík. Scénáristé vycházeli z patnácti skutečných případů, které se ve školství staly. Mezi ně patří například vražda vychovatelky, šikana učitele, sexuální obtěžování či dokonce úmrtí dítěte ve škole.

Dokončení seriálu se v případě příznivých podmínek předpokládá ještě do konce tohoto roku, jak ale uvádí tvůrci, není to zcela jisté.

Kromě Kladna a Slaného se další díly nového seriálu natáčely i v Teplicích, Praze či Brně, a to v závislosti na tom, kde se odehrály i skutečné kauzy, o kterých seriál vypráví. Diváci se na konci seriálu dozvědí i to, jak to se skutečnými aktéry dopadlo.

Autor: (kh)