Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Rysi zvítězili v upršeném duelu, od Plzně neinkasovali ani jednu branku

Sobota, 26. září 2020 14:29

Hokejbalisté Kladna mají za sebou dosud nejtěžší prověrku v aktuální extraligové sezoně! Nejenže v sobotu stanuli proti silné Plzni, museli se navíc poprat i s deštivým počasím, které hokejbalu vůbec nepřálo. Kladeňáci ale uspěli! Dlouho drželi jednobrankové vedení a v poslední sedmiminutovce navýšili až na konečných 4:0.

Rysi zvítězili v upršeném duelu, od Plzně neinkasovali ani jednu branku (Foto: KL)

Hodně mladá sestava Kladna předvedla v zápase až téměř nečekaně dobrou defenzivu. Od silné Plzně, která po herní stránce za Kladnem o mnoho nezaostávala, nedostala ani gól, na čemž měl veliký podíl také brankář Vít Čapek. Ten dostal poprvé v sezoně přednost před klubovou jedničkou Janem Jirotkou.

Utkání od úvodu hodně ovlivnil silný déšť, který se bez ustání snášel na plochu kladenské arény. I proto byla první třetina spíše oťukávací a mnoho možností nepřinesla. Za vše hovořil i poměr střel po prvních patnácti minutách hry, který byl 5:2 ve prospěch domácích.

Skóre se tak měnilo až ve druhém dějství. A přestože v prvních minutách třetiny byla nebezpečnější Plzeň, radovali se Kladeňáci! Ve dvacáté minutě propálil hostujícího brankáře Petra Kráčinu Vít Kamenář – 1:0. Hra se tím konečně trochu otevřela a přicházely další šance. Končily však nejčastěji nepřesnými střelami. Bez úspěchu tak byla kladenská možnost v oslabení i následná příležitost Tomáše Ulče. V závěru prostředního dějství předvedl svoji šikovnost ještě Dominik Barnošák, ani jeho bekhendový blafák však ke gólu nevedl.

Když pak Barnošák selhal ve veliké šanci i na začátku třetí části, vypadalo to, že to bude drama až do konce. Rysové se však v závěru vzepřeli a přece jen přidali další trefy. V 39. minutě navýšil Milan Schnaubelt a za další minutu a půl konečně zlomil svoji střeleckou smůlu Dominik Barnošák – 3:0. Stejný hráč se pak dočkal ještě druhé trefy a stanovil konečné skóre – 4:0.

Hokejbalisté Kladna tak zůstávají v aktuální sezoně dál neporažení a se dvanácti body vedou extraligu! Další duel sehrají v sobotu od 11 hodin doma proti Mostu.

HBC Kladno – HBC Most 4:0

Třetiny: 0:0, 1:0, 3:0. Branky: 20. Kamenář (Procházka, Barnošák), 39. Schnaubelt (Kohout, Arlt), 40. Barnošák (Procházka), 42. Barnošák (Procházka).

HBC Kladno: Čapek – Arlt, Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Kužel, Pliml (C), Soukup (A) – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Teinitzer, Zdrůbecký.

HBC Most: Kráčina – Benedikt (C), Hanuš (A), Holeček, Pokorný, Štípek, Ulč – Galla, Kejř, Lokajíček, Majer, Pavlečka, Průcha, Roušal, Švarc, Vodruba, Zeman, Zíka.


Autor: (fa)