Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Prohraná bitka i zápas, Rytíři si z Litoměřic odvezli jen bod

Sobota, 26. září 2020 19:57

Rytíři v Litoměřicích prohráli 2:3 po prodloužení a dál čekají na první venkovní výhru v sezoně. Kladeňáci nezačali na ledě soupeře dobře a po první třetině ztráceli, vývoj ale dokázali otočit díky brankám Tomáše Plekance a Adama Kubíka. Kališníci ovšem poslali zápas do prodloužení a v něm rozhodli o své výhře v přesilovce pět na tři.
Ilustrační foto: KL

Litoměřice nastoupily do zápasu hodně aktivně a Rytíři v prvních minutách příliš nevěděli, kde jim hlava stojí. Domácí ujeli několikrát do přečíslení, Andrej Košarišťan si ale v brance počínal jistě a svůj tým držel. Stadion posléze mohl udeřit v přesilové hře, paradoxně byl ale blíž inkasování! Brankář Adam Beran vystartoval daleko z branky za pukem, který nedokázal rozehrát, a Štěpán Bláha mohl málem zakončovat do prázdné klece. Kotouč se však zasekl pod vyjetým gólmanem. Pro změnu při kladenské početní výhodě se pak do úniku dostal domácí Lukáš Válek, který Košarišťana dobře rozhýbal, ale nedokázal zasunout puk mezi jeho betony. Potrestat vyloučení mohl vzápětí Tomáš Plekanec, z pravého kruhu však zasáhl jen tyč. Matěj Beran necelých pět minut před koncem dostal odražený puk za Košarišťanova záda, puk však zasáhl vysokou holí, a tak sudí gól neuznali! Domácí se ale nakonec přece jen dočkali. Při hře čtyř proti čtyřem proskočil mezi kladenskými beky Matěj Beran, který si následně poradil i s Košarišťanem a 24 sekund před sirénou otevřel skóre – 1:0.

Litoměřické vedení však nemělo dlouhého trvání. Ze druhé třetiny uběhlo jen 41 sekund a Tomáš Plekanec tvrdou ranou z vrcholu levého kruhu propálil domácího brankáře – 1:1. A Kladeňáci rychle přebrali iniciativu! Veliký tlak měla zejména čtvrtá formace, neujal se však ani Gumanův, ani Hlavův pokus. Posléze se začalo více vylučovat, z čehož vyplynula kladenská výhoda pěti proti třem. Hosté ji ovšem využít nedokázali! To při standardní přesilové hře v závěru třetiny už byli úspěšnější! Po krásné souhře po ose Plekanec – Hlava – Kubík zakončoval poslední jmenovaný do prázdné brány – 1:2.

Ve třetí části ale domácí celek opět zlepšil svoji hru a dokázal srovnat. Při vyloučení Štěpána Bláhy vypálil z vrcholu levého kruhu Šimon Kubíček a jeho rána se od Adama Kubíka odrazila až do sítě – 2:2. Hra se posléze poněkud uklidnila a možností z obou stran ubylo. Nějaké vzrušení tak přinesla na led až bitka! Ondřej Mikliš se pustil do pěstní výměny názorů s vyhlášeným bijcem Patrikem Marcelem, schytal několik ostrých ran a skončil na ledě. A zjitřené emoce rozproudily i hru. Patrik Miškář nejprve v obrovské možnosti trefil tyč a Peter Jánský vzápětí netrefil prázdnou bránu! Dvě minuty před koncem si pak neodpustil obrovskou hrubku na vlastní modré čáře Zach Frye, který musel vzápětí hodně děkovat svému brankáři. Domácí se totiž dostali hned do tří tutovek, Košarišťan je ale všechny zlikvidoval! Došlo tedy až na prodloužení.

Do něj si Rytíři přenesli ze základní hrací doby slušnou porci početní výhody, proměnit ji ovšem nedokázali. Vzápětí pak fauloval ještě Jan Výtisk a hosté pokračovali v přesilovce. Kubík to už v jednu chvíli měl do prázdné, jenže puk netrefil vůbec dobře a následně byl navíc ještě vyloučen za střet s brankářem. Krátce nato navíc přišel pro Kladno trest za příliš mnoho hráčů a to se ukázalo jako zlomový moment. Patrik Miškář si při přesilovce 5 na 3 dobře připravil puk na pravém kruhu a rozhodl – 3:2.

Branky a nahrávky: 20. M. Beran (Holý, Jícha), 43. Kubíček (Miškář), 65. Miškář (M. Beran, Kubíček) – 21. Plekanec (Ticháček), 40. Kubík (Hlava, Plekanec). Rozhodčí: Petružálek, Bernat – Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 10:9 + Výtisk 10 min. a Marcel (oba LTM) a Mikliš (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 950.

Rozhodčí: Petružálek, Bernat – Podrazil, Kokrment

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
10:9 2:1 0:0 950

Litoměřice: A. Beran – Marcel, Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Baláž – M. Beran, Válek, Procházka – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.

Kladno: Košarišťan – Frye, Ticháček, Zelingr, Doudera, Štochl, Mikliš – Račuk, Plekanec, Kubík – Melka, Filip, Bílek – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Hlava, Šapovaliv, Guman – Jelínek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno