Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Zázemí kladenských Miners získalo cenu za stavebně-konstrukční řešení stavby

Sobota, 26. září 2020 09:00

Nové zázemí baseballového a softballového klubu Miners Kladno uspělo v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2020 a získalo cenu za stavebně-konstrukční řešení. Klub využívá modulární budovu od konce června a zatím si nové prostory nemůže vynachválit.

Zázemí kladenských Miners získalo cenu za stavebně-konstrukční řešení stavby (Foto: KL)

„Koukal jsme se na internetové stránky Středočeského kraje a tam jsem viděl tuhle výzvu. Přišlo mi jako dobrý nápad to tam přihlásit, protože na stavbu máme na Kladně veliké ohlasy. Hodně sportovních klubů mi volalo a ptalo se, kdo to dělal a jak dlouho výstavba trvala,“ vysvětlil prezident klubu Petr Baroch svoje rozhodnutí klubovou stavbu do soutěže přihlásit.

Modulární stavba, která vznikla za podpory města Kladna, vyrostla u baseballového hřiště za pouhých 74 dní od zadání stavby. Zázemí v sobě zahrnuje šatny, sociální zařízení, posilovnu a také klubovou místnost. Miners všechny prostory naplno využívá od začátku července.

„Jsme stoprocentně spokojení a jsme za to hrozně moc rádi. Je vidět, že i hráči si toho strašně moc váží. Čekali jsme na to. Máme za sebou už třetí turnaj a chválí to i soupeři, kteří k nám přijedou. Zažili i stav, kdy jsme měli jednu rozbouranou budovu, takže se to líbí i jim,“ prozradil Baroch, který na modulární stavbě ocenil zejména rychlost výstavby. „Potřebovali jsme stavbu co nejrychleji. Je otázkou, jak to dál bude s údržbou. Současné využití je ale bezproblémové. Pro nás je to úplně super a doporučuji to. Je možné, že za deset let budu mluvit jinak, ale teď říkám, že je to pro nás super,“ zakončil prezident klubu.

Soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2020 se z Kladna zúčastnila také stavba vodojemu v areálu vodáren. Celkovým vítězem se stala budova Základní školy AMOS v obci Psáry a ve veřejném hlasování posbíralo nejvíce hlasů společenské centrum v Sedlčanech.

Celkové výsledky soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2020 naleznete ZDE:

Autor: (fa)