Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Teplárna je připravena zahájit vytápění domácností a firem v Kladně

Pátek, 25. září 2020 07:30

Společnost Teplárna Kladno, která provozuje moderní zdroj na výrobu tepla a elektřiny, je plně připravena zahájit letošní topnou sezonu. Teplárna, která od září minulého roku patří do energetické skupiny Sev.en Energy, vyrábí teplo a teplou vodu pro kladenské domácnosti a firmy. Samotné dodávky odběratelům zajišťuje městská společnost TEPO, prostřednictvím systému centrálního zásobování teplem.

Teplárna je připravena zahájit vytápění domácností a firem v Kladně (Foto: KL)

Kladenská teplárna je jedna z nejmodernějších tepláren v České republice. Je umístěna v průmyslovém areálu bývalých hutí Poldi a na výrobu tepla využívá nejen uhlí, ale i biomasu. Vyrábí teplo pro zhruba 18 tisíc kladenských domácností a firem, včetně komunálních objektů, jako jsou například školy a úřady. „V průběhu léta jsme se aktivně připravovali na zahájení topné sezony. Naši zaměstnanci prováděli kontroly a opravy zařízení a náklady na tuto pravidelnou údržbu dosáhly řádu milionů korun. Cílem těchto prací bylo zajištění spolehlivosti dodávek tepla pro město Kladno, což je pro nás klíčový úkol. Jako jedna z mála tepláren jsme totiž schopni, díky naší moderní technologii, dodávat teplo a teplou vodu bez nutných pravidelných odstávek. To je obrovská výhoda pro občany, protože ani v letních měsících, kdy většina tepláren odstavuje technologii, a lidé jsou bez teplé vody, Kladeňáci toto nemusí řešit,“ vysvětlil Milan Prajzler, generální ředitel společnosti Teplárna Kladno.

Dodávky tepla z teplárny budou pro kladenské občany zahájeny na základě požadavku městské společnosti TEPO Kladno, která zajišťuje dodávky prostřednictvím systému centrálního zásobování teplem.

Autor: (red)