Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Středočeši se mohou i letos podílet na krajských investicích

Pátek, 25. září 2020 07:10

Stejně jako loni budou mít i v dalším roce Středočeši možnost podílet se na rozhodování o tom, kam nasměrovat veřejné finance. Kraj totiž schválil novou Výzvu Participativního rozpočtu. I letos se tak rozdělí částka 50 milionů korun na projekty navržené občany. Ty bude možné podávat již v termínu od 1. listopadu.

Středočeši se mohou i letos podílet na krajských investicích (Ilustrační foot: KL)

„Participativní rozpočet je koaličním projektem současné Rady kraje a opět ho bude administrovat odbor majetku. Dokáže zapojit aktivní občany do dění ve Středočeském kraji a umožní nasměrovat finance tam, kde je to podle lidí třeba. Je to významný prvek demokratického rozhodování a aktivního občanství, cesta budování důvěry mezi veřejností a volenými zástupci. Výsledky hlasování budou pro nás závazné,“ zdůraznila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která možnost prosazení tohoto způsobu zapojení občanů do rozhodování o využití krajského rozpočtu iniciovala.

Maximální výše podpory jednoho projektu je podle schválené Výzvy 400 000 korun, a celková alokovaná částka je rozdělena pro jednotlivé obce s rozšířenou působností (ORP) podle počtu obyvatel a jejich podskupiny. Více se dozvíte na stránkách kraje.

Autor: (red)