Čtvrtek, 24. září 2020 07:00

Kladenští hokejbalisté odehráli teprve ve středu první kolo nového ročníku extraligy, které bylo kvůli rekonstrukci osvětlení na stadionu odloženo. Rysové zvládli zápas na domácí půdě proti pražskému Kovu s velikým přehledem a nakonec si dokráčeli pro vítězství 6:2. Po prvních třech zápasech sezony tak jsou stoprocentní.

„Celý zápas jsme byli živější, nepředržovali jsme balony a předváděli hezké akce. Kluci se snad sami přesvědčili, že funguje to, co jim říkáme,“ těšilo po utkání domácího trenéra Drahomíra Kadlece. Ten si musel ve středu vystačit s prořídlou sestavou, v níž zatím nechyběl kapitán Martin Špaček, kterého čeká operace. Kladeňáci si ale i tak s nastalou situací poradili a zkušeně si došli pro tři body.

Skóre zápasu otevřel v sedmé minutě Jiří Hrabar, který svým průstřelem využil přesilovou hru. Za hosty vzápětí mohl smazat rozdíl Jan Kočka, ten ovšem neuspěl. Krátce před první sirénou tak navýšil rozdíl Dominik Barnošák a rysové mohli jít do kabiny ve větším klidu.

Zakrátko navíc měli domácí vést ještě větším rozdílem! Nejprve sice pražské Kovo ještě zachránila tyčka, posléze ale Dominik Barnošák přidal svoji druhou trefu v utkání. Za stavu 3:0 pak Kladeňáci poněkud povolili v koncentraci a branky se dočkal také soupeř. Kouzlo Jana Jirotky odčaroval Martin Krištof. Kladno ale mělo hodně pádnou odpověď. Jaroslav Procházka prostřelil hostujícího brankáře a půl minuty před koncem třetiny přidal stejný střelec už pátou kladenskou branku.

A i do třetí části vstoupili rysové gólem. Po 51 sekundách hry se prosadil Jan Prokop a i když soupeř rychle odpověděl díky Tomáši Winterovi, domácí už se o výsledek bát nemuseli. Oba týmy ještě do konce utkání promarnily několik příležitostí, skóre už se ovšem neměnilo.

Kladno je tak po prvních třech odehraných zápasech stále stoprocentní. Už v sobotu od 11 hodin ale přivítá na domácí půdě silnou Plzeň, která bude pro rysy velkou zatěžkávací zkouškou!

HBC Kladno – TJ KOVO Praha 6:2

Třetiny: 2:0, 3:1, 1:1. Branky: 7. Hrabar (Pražák, Špaček), 14. Barnošák (Kamenář), 17. Barnošák (Dědič, Prokop), 25. Procházka (Dědič), 30. Procházka (Prokop, Dědič), 31. Prokop (Barnošák, Dědič) – 22. Krištof (Kočka), 32. Winter (Pátek).

HBC Kladno: Jirotka – Arlt, Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Kužel, Pliml, Soukup – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Špaček (C), Šrámek, Teinitzer.

TJ KOVO Praha: Lain – Bureš, Kyclt, Nýdl (C), Vršecký – Adam (A), Kočka, Krištof, Kupf, Ogurčák, Pátek, Šimon, Terč, Winter, Wurdák.