Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Žena udeřila v Kladně seniorku za nevhodné chování

Středa, 23. září 2020 07:10

Do potyčky mezi dvěma ženami museli v pondělí ráno zasáhnout kladenští strážníci. Osmačtyřicetiletá žena udeřila devadesátiletou seniorku. Důvodem konfliktu byla snaha starší dámy nakrmit divoká zvířata okolo domu. Což se ale mladší dámě nelíbilo a rozhodla se to řešit po svém. Obě ženy se dopustily přestupku, který v obou případech bude řešit správní orgán.

Žena udeřila v Kladně seniorku za nevhodné chování (Ilustrační foto: KL)

Že sousedské vztahy nejsou vždy právě ideální, dokázaly tento týden dvě ženy v Kladně. Ke konfliktu mezi nimi došlo v pondělí ráno v ulici Generála Píky. Strážníci na místě zjišťovali důvod potyčky. Starší dáma pravidelně okolo domu rozmisťuje zbytky jídel, které občas i vyhazuje z okna do trávníku. To se však mladší ženě nelíbí, protože jak sdělila strážníkům, její pes nejednou tyto zbytky objevil a měl pak zažívací potíže. Osmačtyřicetiletá žena dokonce šla několikrát trávník uklidit a sesbírané jídlo v igelitovém sáčku pověsila seniorce na dveře. Ta se však ohradila, že takto krmí divoká zvířata a nehodlá s tím přestat. A svou odpověď ještě zdůraznila mácháním francouzskou holí. Její sokyně se však nechtěla nechat zastrašit a důchodkyni uštědřila facku.

„Strážníci obě ženy seznámili s tím, že se přestupku dopouští obě a jejich chování bude řešit správní orgán. Seniorku za znečišťování veřejného prostranství a druhou ženu pak za porušení občanského soužití,“ konstatovala mluvčí strážníků Alena Purkytová. Ta závěrem dodala i poznatek, že krmení a pohazování zbytků jídla, které se v Kladně pomalu stalo novodobým fenoménem, výrazně přispívá k přemnožování potkanů ve městě.

Autor: (kh)