Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Všímavosti kladenských policistů neunikl opilý cizinec za volantem

Čtvrtek, 24. září 2020 07:20

Řidiče zastavila policejní hlídka v ulici Cyrila Boudy, ovšem její pozornost upoutal šofér citroenu již na třídě ČSA. Pro uniformované muže nebylo žádné překvapení, když se přesvědčili, že je cizinec ve značně podnapilém stavu.

Všímavosti kladenských policistů neunikl opilý cizinec za volantem (Ilustrační foto: KL)

Sedmačtyřicetiletý cizinec, žijící v současné době v Plzni, se s úplně klidným svědomím projížděl ulicemi Kladna, a to i přes fakt, že před jízdou požil alkoholické nápoje. „V úterý několik minut po druhé hodině zastavili v Kladně v ulici Cyrila Boudy policisté vozidlo Citroen. Tohoto automobilu si všimli již v ulici ČSA, když jel směrem do ulice Kleinerova, a rozhodli se provést kontrolu. Za volantem zjistili sedmačtyřicetiletého cizince, který očividně usedl za volant pod vlivem alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Dechové zkoušky, které byly na místě provedeny, ukázaly hodnoty 1,48 a 1,52 promile alkoholu. Případ je prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala mluvčí Nováková.

Autor: (mv)