Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Rytíři přestříleli Havířov a berou tři body! Košarišťan ztratil nulu v poslední minutě

Středa, 23. září 2020 20:25

Kladno po dvou porážkách v řadě předvedlo na domácím ledě rapidně zlepšený výkon a Havířov porazilo 5:1! Už v první části odskočili Rytíři zásluhou Antonína Melky, Tomáše Gumana a Nicolase Hlavy o tři branky a vytvořili si pohodlné vedení. To navíc v závěrečné třetině navýšili dalšími zásahy Melka s Hlavou. Povedený ofenzivní výkon doplnil dobře chytající Andrej Košarišťan, který přišel o čisté konto v poslední minutě.
Rytíři přestříleli Havířov a berou tři body! Košarišťan ztratil nulu v poslední minutě (Foto: KL)

Zápas odstartovala šance Štěpána Bláhy, který ani natřikrát nedostal puk z bezprostřední blízkosti do brány. Rytíři poté odehráli příkladně oslabení a krátce po jeho skončení se dostali do vedení! Marek Račuk vyslal do úniku za obranu Antonína Melku, tomu sice puk při kličce sjel z čepele, pohyb hokejkou ale Aleše Stezku zmátl, a tak kotouč proklouzal mezi jeho betony až do sítě – 1:0. A hned v další minutě bylo na ČEZ stadionu ještě veseleji. Tomáš Plekanec přihrál od mantinelu na levý kruh úplně volnému Tomáši Gumanovi, který už nezaváhal – 2:0. Kladeňáci posléze přeměnili svoji převahu ještě v jednu branku. Matyáš Šapovaliv přihrál v předposlední minutě z rohu kluziště do mezikruží Nicolasi Hlavovi, jenž zamířil přesně – 3:0.

V prostředním dějství se obraz hry změnil. Rytíři situace daleko více přehrávali, a tak kolikrát místo zakončení přišla už zbytečná přihrávka. Řada šancí proto skončila úplně bez střely. To Havířovští byli dál jako opaření a jen stěží se dostávali do potřebného tlaku.

Skóre se tak opět měnilo až v závěrečném dějství. Hosté sice vystrčili růžky směrem vpřed, Andrej Košarišťan ale všechny jejich pokusy zlikvidoval. Po polovině třetiny se tak radovali opět Kladeňáci. Antonín Melka nejprve dostal od Tomáše Pituleho puk před odkrytou klec – 4:0. A o 38 sekund později to bylo už o pět branek! Stezka zůstal po jednom ze zákroků před brankovištěm a Nicolas Hlava bez problémů dorazil do prázdné sítě – 5:0. Šestý hřebíček do havířovské rakve mohl přidat pět minut před koncem Tomáš Plekanec, ve vyložené pozici však trefil jen tyč. Košarišťanovi však nula v zápase přána nebyla. V poslední minutě dostal puk před brankoviště Jakub Kotala, který si kladenského brankáře položil a poslal kotouč do brány – 5:1.

Branky a nahrávky: 7. Melka (Račuk), 8. Guman (Plekanec, Hlava), 19. Hlava (Šapovaliv), 51. Melka (Pitule, Frye), 52. Hlava (Guman, Šapovaliv) – 60. Kotala (Procházka, Rašner). Rozhodčí: Souček, Čáp – Hnát, Dědek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1420.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
5:2 0:0 0:0 1420

Kladno: Košarišťan – Frye, Ticháček, Zelingr, Doudera, Štochl, Mikliš – Kubík, Plekanec, Jelínek – Melka, Račuk, Filip – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Hlava, Šapovaliv, Guman.

Havířov: Stezka – Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček, Kočí – Kotala, Seman, Procházka – Fridrich, Maruna, Bednář – Horávth, Mastič, Petriska – Doktor, Cihláš, Sklenář.


Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno