Teplárna Kladno Central Kladno heckl.cz heckl.cz Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno Jaroš
  • Rozverný duch
  • Labyrint Kladno

Sobota, 19. září 2020 16:29

Kladenští rysové zvládli i druhý zápas letošního ročníku extraligy a Dobřany na domácí půdě porazili 6:3. Obrovský podíl na tom měl útočník Jan Eitler, který zaznamenal hattrick a jednu asistenci, čímž navázal na výborný výkon z úvodního zápasu sezony.

Hokejbalisté navázali na vítězný vstup do sezony a doma porazili i Dobřany (Foto: KL)

Kladno mělo znovu vynikající vstup do zápasu a už po dvou a půl minutách vedlo. Skóre utkání otevřel skvěle hrající Jan Eitler, který později navíc sám navýšil! V oslabení založil útočnou akci Milan Schnaubelt, který přihrál Eitlerovi do druhé vlny, a rozjetý útočník už se trefil naprosto přesně – 2:0.

Na začátku druhé třetiny pak po vybojování puku přidal třetí zásah Martin Kohout a s rysy to vypadalo velmi dobře. Podobně jako v prvním utkání sezony to ale nakonec Kladno nemělo tak jednoduché. Hosté se postupně zvedli a průběh zdramatizovali. Ve 27. minutě překonal jako první Jana Jirotku Filip Lang a půl minuty před koncem periody snížil na rozdíl jediné trefy Jan Kovářík – 3:2.

„Ubrali jsme. Navíc se hrozně nadřeme na každou branku a soupeři je dáváme zadarmo,” litoval po zápase domácí trenér Drahomír Kadlec.

Ve třetí části se ale jeho svěřenci opět zvedli. Brankář Hájek chyboval při rozehrávce za vlastní brankou a daroval Dominiku Barnošákovi gól zdarma – 4:2. Zakrátko o sobě dal opět vědět Jan Eitler, který zkompletoval hattrick, a Kladno vedlo opět o tři zásahy. V osmatřicáté minutě sice ještě snížil hostující Tomáš Truchlý z přesilovky, poslední slovo však měli Kladenští! Milan Schnaubelt vyhnal Hájka definitivně z klece – 6:3.

„Klukům jsem poděkoval, vyhráli jsme, ale věřím, že se ještě budeme zlepšovat. Mužstvo má velkou sílu a nemá cenu na hráče řvát, když se nedaří. Jen je potřeba, aby hráli naplno a koncentrovaně od první do poslední vteřiny,” prozradil po utkání kladenský trenér.

Toho nyní čekají nepříjemné starosti, jelikož se bude muset dlouhou dobu obejít bez svého kapitána Martina Špačka. Zkušený útočník míří na operaci a od hokejbalu si odpočine minimálně na půl roku. V sobotu proti Dobřanům ale přesto ještě hrál! „Je od něj obdivuhodné, že v tomhle stavu ještě odfárá zápas. Budeme si muset poradit, šanci dostanou další hráči,” zakončil Kadlec.

Kladno má nyní před sebou dohrávku odloženého prvního kola proti Kovu Praha, kterou odehraje ve středu od 19:30 na domácím stadionu.

HBC Kladno – TJ Snack Dobřany 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Branky: 3. Eitler (Kohout), 14. Eitler (Schnaubelt, Arlt), 17. Kohout (Schnaubelt, Eitler), 32. Barnošák, 35. Eitler (Arlt), 41. Schnaubelt (Pražák, Hrabar) – 27. Lang (Malecha, Sloup), 30. Kovařík (Braun), 38. Truchlý (Bárta).

HBC Kladno: Jirotka – Arlt, Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Pliml, Soukup – Barnošák, Eitler, Kohout, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Špaček (C), Šrámek, Teinitzer.

TJ Snack Dobřany: Hájek (41. Jásek) – Bárta, Görges (A), Málek (C), Matoušek, Neumaier, Stráský, Truchlý, Voves – Bárta, Braun, Dlugoš, A. Duchek, T. Duchek, D. Kovářík, J. Kovářík, Lang, Malecha, O. Šlehofer, V. Šlehofer (A), Sloup.