Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: V kladenském vodojemu zahájili výukové programy pro děti

Pátek, 18. září 2020 07:10

Nedávno rekonstruovaná věž bývalého vodojemu přivítala ve čtvrtek ráno své první návštěvníky z řad veřejnosti. Na unikátní exkurzi o vodohospodářství zavítali školáci ze třetí základní školy ve Slaném. Ti se ve věži například díky virtuální realitě mohli podívat i do čističky odpadních vod v Hradci Králové.

V kladenském vodojemu zahájili výukové programy pro děti (Foto: KL)

Žáci čtvrté třídy z 3. Základní školy ve Slaném se zúčastnili jako vůbec první skupinka školáků unikátní exkurze, kterou připravily Středočeské vodárny. Ta se konala v moderní věži v bývalého vodojemu. Interaktivní expozice, řízené Oliveou, se nacházejí v nově vloženém 22 a půl metru vysokém vertikálním jádru věže. První z expozic je věnována příběhu vody – procesu získávání a dodávky pitné vody, jejímu využití a následnému zpracování odpadní vody před jejím vrácením do přírodního koloběhu. Ve druhé expozici návštěvníci nahlédnou do tajů života ve vodě a kolem ní. Poznají také krásy vodních ekosystémů a dozvědí se informace o ochraně vodní flóry a fauny.

Malí školáci si mohli navíc díky moderní virtuální realitě prohlédnout detailně také čističku odpadních vod v Hradci Králové. Velmi je zaujal také pokus, kdy na vlastní oči viděli a mohli si vyzkoušet, jak čištění vody reálně probíhá.

Vůbec první školní exkurze se ve vodojemu zúčastnil také starosta města Slaného Martin Hrabánek, který se zapojil do všech aktivit spolu s dětmi. „Celý program je velmi pestrý, na dětech je vidět, že se jim exkurze líbila, určitě také díky tomu, že si vše mohly aktivně samy vyzkoušet,“ sdělil Martin Hrabánek v závěru exkurze.

Na návštěvu do nejmodernějšího vodohospodářského zázemí budou postupně jezdit i další školáci a možnost mají i zájemci z řad široké veřejnosti.

Na to, jak si první účastníci jedinečnou exkurzi užili, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Autor: (kh)