Teplárna Kladno Central Kladno heckl.cz heckl.cz Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno Jaroš
 • SAMK
 • Rozverný duch
 • Labyrint Kladno

Kladenští senioři předváděli na Sletišti obdivuhodné sportovní výkony

Pátek, 18. září 2020 07:30

Pátý ročník seniorského pětiboje, který se na Sletišti uskutečnil ve čtvrtek 17. září jen několik hodin po skončení atletického mítinku Kladno hází, přinesl skvělé sportovní výkony, a hlavně spoustu zábavy. Na čtyřicet mužů a žen starších šedesáti let předvedlo, že pokročilejší věk a nadšení pro pohyb se nevylučují.

Foto: KL

Senioři, rozdělení do čtyř věkových kategorií, se utkali v pěti disciplínách – běhu na 40 metrů, skoku dalekém, hodu oštěpem, vrhu koulí a nordic walkingu na 400 metrů. Jejich sportovní zápolení odstartovalo krátce před devátou hodinou dopolední rozcvičkou vedenou koordinátorkou projetku Kladno seniorům Jitkou Kopernickou a herečkou Petrou Jungmanovou, která je patronkou pětiboje.

Po společném úvodu přišel na řadu 40 metrů dlouhý sprint a pak už se jednotlivé party dle pohlaví a věkové kategorie střídaly ve třech sektorech – dálkařském, oštěpařském a vrhačském. Nakonec se všichni sešli na startu čtvrtky, kterou zdolali svižnou chůzí s hůlkami v ruce. Zejména při poslední disciplíně nebyla nouze o drama – každý ze sebe chtěl vydat to nejlepší, ať už to byli závodníci nejmladší věkové kategorie nebo nejstarší z účastníků, jemuž je úctyhodných 87 let!

Na jednotlivých stanovištích fandili seniorům nejen studenti sportovního gymnázia, kteří i letos významně pomohli s organizací pětiboje, ale také děti z mateřské školy v Habešovně. V jednu chvíli se tak na Městském stadionu Sletiště potkaly až čtyři generace. Jak vrcholila sportovní klání, začalo se umoudřovat také počasí, když zpoza mraků vylezlo sluníčko a ranní chlad vystřídalo příjemné pozdní léto.

Kolem poledne bylo dobojováno na všech frontách a po sečtení výsledků svolal moderátor Aleš Švarc z rádia Relax všechny přítomné k závěrečnému vyhlášení. Diplomy předal těm nejlepším ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš, medaile Petra Jungmanová. Všichni ocenění obdrželi také tašku s věcnými dary v podobě ručně dělaných výrobků od klientů sociálně terapeutické dílny Zahrady Kladno. Ta měla v areálu také svůj stánek, kde si příchozí mohli zakoupit dárkové předměty dle libosti. Věcné dary si pro seniory připravila i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.

Koordinátorka projektu Kladno seniorům Jitka Kopernická byla především ráda, že se závod mohl v nelehké době uskutečnit. Nezapomněla tak poděkovat všem, kteří se na organizaci pětiboje podíleli: „Velký dík patří studentům sportovního gymnázia, bez nichž by závody těžko bylo možné pořádat. Děkuji také jejich učitelům Janu Šátkovi a Kateřině Rusové. Stejně tak si cením pomoci klubu A. C. Tepo Kladno, který nám dodal veškeré sportovní vybavení. V neposlední řadě chci vyzdvihnout skvělou organizační práci marketingového týmu Sportovních areálů města Kladna.“

Zdroj: SAMK 1. krimi

  V Kladně se uspokojoval muž v převlékací kabince

 2. zprávy

  Kladenská věž získala prestižní titul Stavba roku 2020

 3. zprávy

  Workshop ukázal, jak by mohlo vypadat Kladno v roce 2050

 4. rozhovor

  Jan Linhart: Pazdera chce florbal dělat jako sport, proto jsem přišel na Kladno

 5. krimi

  Žena z Kladna zaplatila za rekonstrukci, které se nedočkala

 6. zprávy

  Kladenské autobusy jsou důkladně dezinfikovány každý den

 7. zprávy

  Kladenští strážníci budou letos naposledy forenzně značit bicykly

 8. zprávy

  Helena Duchoňová z Kladna oslavila 101. narozeniny

 9. video

  Ani tři zákazy řízení nestačily k tomu, aby nesedla za volant

 10. info z radnice

  V Kladně budou městské byty dostupnější například mladým rodinám či seniorům

 11. sport

  Volejbalisté se připravují podle kondičního trenéra, chybí jim ale práce s míčem

 12. zprávy

  Domovy pro seniory v Kladně a okolí zatím výpomoc nepotřebují

 13. krimi

  Žena při hrátkách spoutala partnera a ztratila klíček, s odemknutím pomohli strážníci

 14. zprávy

  Někteří zaměstnanci z kladenského Lega jsou na home office

 15. zprávy

  U Stehelčevsi, před sjezdem na D7, vznikne nový kruhový objezd

 16. foto

  Terezie Jeklová z Kladna oslavila 101. narozeniny

 17. zprávy

  V souvislosti s Covid-19 ve středních Čechách je na tom nejlépe Kladensko

 18. zprávy

  Manželé Červenkovi z Kladna oslavili zlatou svatbu

 19. krimi

  Recidivista z Kladna měl sedět v base, místo toho kradl alkohol

 20. zprávy

  Buštěhradští vědci vyvinuli senzor kvality vzduchu, otestoval ho nezávislý odborník