ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na Sletišti uspěli Staněk, Veleba i Špotáková

Čtvrtek, 17. září 2020 12:43

Ve středu se na kladenském Sletišti představila světová atletická smetánka v čele s nejlepšími českými sportovci. Na mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály se domácím závodníkům dařilo a vítězství si odnesli například koulař Tomáš Staněk, sprinter Jan Veleba nebo oštěpařka Barbora Špotáková. Kladenský talent Matěj Krsek skončil na 400metrové trati čtvrtý.

Foto: KL

Oštěp žen byl podle očekávání jednou z nejsledovanějších disciplín kladenského mítinku. Odvetu za červnový závod zde totiž svedly české závodnice Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková, které nakonec obsadily první dvě příčky. Zkušená Špotáková hodila hned prvním pokusem 64,34 metru, čímž určila nový rekord mítinku. Ogrodníkové stačil na druhou pozici výkon 62,22 metru, přičemž třetí Eline Tzengové z Řecka bylo naměřeno jen o centimetr méně!

„Jsem moc ráda, že jsem trochu vylepšila výkon ze začátku sezony z Kladna, že jsem se dala zdravotně dohromady a dokázala si, že když mě nebolí achilovky a je natrénováno, tak to jde. Díky tomu mám novou chuť do tréninku na další rok,“ prohlásila po závodě Špotáková, která na jaře na Sletišti hodila 63,69 metru.

To v mužské kategorii to bylo daleko větší drama, které se rozhodlo až v poslední sérii. Ve vedení byl dlouho moldavský oštěpař Adrian Mardare s výkonem 81,37 metru, kterého později dokázal přehodit Vítězslav Veselý (81,54). Pro vítězství si však nakonec dokráčel Lotyš Gatis Čakšs, jehož oštěp dolétl až na hodnotu 82,19 metru.

Silně obsazená byla v Kladně také koule mužů, kterou nakonec opanoval Tomáš Staněk! Přestože ještě nedávno laboroval se zraněním, dohodil až na metu 20,19 metru, což stačilo na celkové vítězství. V kouli žen potvrdila roli favoritky Markéta Červenková, jež výkonem 17,78 metru určila nový rekord mítinku!

Nejrychlejší čas v historii mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály se pak zapsal i na běžecké trati na 100 metrů. A to hned v obou kategoriích! Mezi muži se o to postaral Jan Veleba, jenž doběhl v čase 10,21. Mezi ženami na stejné trati dominovala Egypťanka Bassant Hemidaová, která časem 11,23 stanovila také nový národní rekord. „Stovka byla skvělá. Škoda, že jsem takové podmínky netrefil, když jsem byl ve formě. I tak je ale 10,21 potřetí v sezoně potvrzením skvělé formy. Nemohl jsem si přát lepší zakončení sezony,“ těšilo po závodě Velebu, který skončil na 200metrové trati druhý za vítězným Dánem Tazanou Kamanga-Dyrbakovem. Mezi ženami na této distanci zapsala druhé vítězství Hemidaová z Egypta.

Pro kladenské publikum byl pochopitelně velmi atraktivní také souboj na čtvrtce, kde se představil aktuálně největší talent kladenské atletiky Matěj Krsek. Ten kvůli tomuto závodu vynechal juniorské mistrovství republiky, stupně vítězů mu ale ve středu těsně utekly. Závod opanoval v čase 46,11 Nizozemec Tony van Diepen a druhý byl Ir Christopher O’Connel. Třetí místo bral Brit Kevin Metzger. Domácí závodník se po přepáleném startu musel spokojit se čtvrtou příčkou a časem 46,73.

Kompletní výsledky mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály najdete ZDE.


Autor: (fa)