Teplárna Kladno Central Kladno heckl.cz heckl.cz Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno Jaroš
 • SAMK
 • Rozverný duch
 • Labyrint Kladno

Na Sletišti uspěli Staněk, Veleba i Špotáková

Čtvrtek, 17. září 2020 12:43

Ve středu se na kladenském Sletišti představila světová atletická smetánka v čele s nejlepšími českými sportovci. Na mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály se domácím závodníkům dařilo a vítězství si odnesli například koulař Tomáš Staněk, sprinter Jan Veleba nebo oštěpařka Barbora Špotáková. Kladenský talent Matěj Krsek skončil na 400metrové trati čtvrtý.

Foto: KL

Oštěp žen byl podle očekávání jednou z nejsledovanějších disciplín kladenského mítinku. Odvetu za červnový závod zde totiž svedly české závodnice Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková, které nakonec obsadily první dvě příčky. Zkušená Špotáková hodila hned prvním pokusem 64,34 metru, čímž určila nový rekord mítinku. Ogrodníkové stačil na druhou pozici výkon 62,22 metru, přičemž třetí Eline Tzengové z Řecka bylo naměřeno jen o centimetr méně!

„Jsem moc ráda, že jsem trochu vylepšila výkon ze začátku sezony z Kladna, že jsem se dala zdravotně dohromady a dokázala si, že když mě nebolí achilovky a je natrénováno, tak to jde. Díky tomu mám novou chuť do tréninku na další rok,“ prohlásila po závodě Špotáková, která na jaře na Sletišti hodila 63,69 metru.

To v mužské kategorii to bylo daleko větší drama, které se rozhodlo až v poslední sérii. Ve vedení byl dlouho moldavský oštěpař Adrian Mardare s výkonem 81,37 metru, kterého později dokázal přehodit Vítězslav Veselý (81,54). Pro vítězství si však nakonec dokráčel Lotyš Gatis Čakšs, jehož oštěp dolétl až na hodnotu 82,19 metru.

Silně obsazená byla v Kladně také koule mužů, kterou nakonec opanoval Tomáš Staněk! Přestože ještě nedávno laboroval se zraněním, dohodil až na metu 20,19 metru, což stačilo na celkové vítězství. V kouli žen potvrdila roli favoritky Markéta Červenková, jež výkonem 17,78 metru určila nový rekord mítinku!

Nejrychlejší čas v historii mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály se pak zapsal i na běžecké trati na 100 metrů. A to hned v obou kategoriích! Mezi muži se o to postaral Jan Veleba, jenž doběhl v čase 10,21. Mezi ženami na stejné trati dominovala Egypťanka Bassant Hemidaová, která časem 11,23 stanovila také nový národní rekord. „Stovka byla skvělá. Škoda, že jsem takové podmínky netrefil, když jsem byl ve formě. I tak je ale 10,21 potřetí v sezoně potvrzením skvělé formy. Nemohl jsem si přát lepší zakončení sezony,“ těšilo po závodě Velebu, který skončil na 200metrové trati druhý za vítězným Dánem Tazanou Kamanga-Dyrbakovem. Mezi ženami na této distanci zapsala druhé vítězství Hemidaová z Egypta.

Pro kladenské publikum byl pochopitelně velmi atraktivní také souboj na čtvrtce, kde se představil aktuálně největší talent kladenské atletiky Matěj Krsek. Ten kvůli tomuto závodu vynechal juniorské mistrovství republiky, stupně vítězů mu ale ve středu těsně utekly. Závod opanoval v čase 46,11 Nizozemec Tony van Diepen a druhý byl Ir Christopher O’Connel. Třetí místo bral Brit Kevin Metzger. Domácí závodník se po přepáleném startu musel spokojit se čtvrtou příčkou a časem 46,73.

Kompletní výsledky mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály najdete ZDE.


Autor: (fa) 1. krimi

  V Kladně se uspokojoval muž v převlékací kabince

 2. zprávy

  Kladenská věž získala prestižní titul Stavba roku 2020

 3. zprávy

  Workshop ukázal, jak by mohlo vypadat Kladno v roce 2050

 4. rozhovor

  Jan Linhart: Pazdera chce florbal dělat jako sport, proto jsem přišel na Kladno

 5. krimi

  Žena z Kladna zaplatila za rekonstrukci, které se nedočkala

 6. zprávy

  Kladenské autobusy jsou důkladně dezinfikovány každý den

 7. zprávy

  Kladenští strážníci budou letos naposledy forenzně značit bicykly

 8. zprávy

  Helena Duchoňová z Kladna oslavila 101. narozeniny

 9. video

  Ani tři zákazy řízení nestačily k tomu, aby nesedla za volant

 10. info z radnice

  V Kladně budou městské byty dostupnější například mladým rodinám či seniorům

 11. sport

  Volejbalisté se připravují podle kondičního trenéra, chybí jim ale práce s míčem

 12. zprávy

  Domovy pro seniory v Kladně a okolí zatím výpomoc nepotřebují

 13. krimi

  Žena při hrátkách spoutala partnera a ztratila klíček, s odemknutím pomohli strážníci

 14. zprávy

  Někteří zaměstnanci z kladenského Lega jsou na home office

 15. zprávy

  U Stehelčevsi, před sjezdem na D7, vznikne nový kruhový objezd

 16. foto

  Terezie Jeklová z Kladna oslavila 101. narozeniny

 17. zprávy

  V souvislosti s Covid-19 ve středních Čechách je na tom nejlépe Kladensko

 18. zprávy

  Manželé Červenkovi z Kladna oslavili zlatou svatbu

 19. krimi

  Recidivista z Kladna měl sedět v base, místo toho kradl alkohol

 20. zprávy

  Buštěhradští vědci vyvinuli senzor kvality vzduchu, otestoval ho nezávislý odborník