Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Středočeské Seniorské i Rodinné pasy se osvědčily, budou i v příštím roce

Čtvrtek, 17. září 2020 07:30

Slevové projekty Senior a Rodinné pasy, které letos měli Středočeši poprvé možnost využívat, se osvědčily. Krajští radní na svém zasedání rozhodli, že tyto benefity nabídnou občanům i v následujícím roce. Celkem na jejich podporu vyčlenili přes 3,65 milionu korun.

Středočeské Seniorské i Rodinné pasy se osvědčily, budou i v příštím roce (Ilustrační foto: KL)

Pasy, přinášející rodinám i seniorům slevy na zboží a služby od pěti do 50 procent i další výhody, budou podle rozhodnutí středočeských radních pokračovat i v roce 2021.

„V letošním roce oba projekty jely v pilotním režimu a díky nim jsme seniorům umožnili využívat výhody těchto pasů ve všech krajích, které tuto službu poskytují,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, upřesnila také, že jde o kraje Jihomoravský, Olomoucký, Vysočina, Karlovarský kraj, Královéhradecký, Moravskoslezský, Pardubický kraj, Ústecký, Zlínský, Jihočeský a Liberecký.

„Jedná se o slevy ve výši od pěti do padesáti procent z oblasti volnočasových aktivit i z oblasti běžného denního nákupu spotřebního zboží. Smysl projektů je na jedné straně především podpora rodin s dětmi nebo seniorů a na druhé straně podpora malých a středních podnikatelů včetně předpokládaného významného přínosu v cestovním ruchu. Zapojení do projektu je v obou případech bezplatné,“ doplnila radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová. 

Projekt Rodinné pasy vznikl na území Jihočeského kraje, který je i držitelem licence – ochranné známky RODINNÉ PASY.

Senior Pas je obdobným projektem jako jsou Rodinné pasy, ale je zaměřený na osoby starší 55 let. Seniorské pasy fungují už v řadě krajů a cílem projektu je vytvoření sítě míst, kde budou poskytovány slevy na výrobky a služby držitelům karet. Bonusem je pak zajištění a pořádání dalších služeb, jako jsou doprovodné společenské akce pro seniory. Mezi tyto akce by měly patřit například oslavy Svátku seniorů, soutěž Babička roku Středočeského kraje nebo workshopy Top senior – zlatá nitka – vytváření rodokmenu. Senior pasy se budou představovat mimo jiné i na road show, v jehož rámci bude možné se do projektu zapojit.

Autor: (red)