ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští Miners hledají nové baseballisty a softballisty

Středa, 16. září 2020 07:30

Už je to pomalu tradicí. Každý druhý zářijový víkend otevřou kladenští Miners své baseballové a softballové hřiště se zázemím klubu veřejnosti, aby nalákali děti právě na svůj sport. Letošní ročník této náborové akce se uskutečnil o uplynulém víkendu.

(Ilustrační foto: Aneta Svobodová)

Páteční dopoledne patřilo školám. Pro ně si i přes výrazná omezení způsobená koronavirovou pandemií připravili Miners speciální program, který odpovídal veškerým bezpečnostním opatřením. „Jsme velmi rádi, že jsme se programu opět mohli zúčastnit, a mile nás potěšilo, že Miners maximalizovali bezpečnostní opatření. Svozy autobusem byly po jednotlivých třídách, k dispozici byla desinfekce a jednotlivá stanoviště v dostatečné vzdálenosti tak, aby děti byly maximálně separované a nedocházelo k míchání skupin,“ prozradila jedna z přítomných učitelek.

Celkově v pátek dopoledne přišlo na baseballové hřiště za rozdělovskou Billou více než 250 školáků, kteří si domů odnesli drobné upomínkové předměty a pozvánku na první trénink.

V pátek odpoledne a v neděli dopoledne pak pokračoval program pro rodiče s jejich potomky a hráči a organizátoři z Miners byli mile překvapeni vysokou účastí dětí všech věkových kategorií.

„Primárně jsou naše nábory zaměřeny na kategorie U5 a U7, tedy děti od 4 do 7 let, nicméně nabíráme samozřejmě i děti z ostatních věkových kategorií. K naší radosti letos dorazilo mnoho kluků i holčiček, kteří již byli rozhodnutí začít hrát a přišli se zeptat na organizační detaily, časy tréninků, potřebné vybavení a podobně. Jsme moc rádi, že se baseball a softball v Kladně líbí a Kladeňáci jej vnímají pozitivně,“ uvedla hlavní trenérka kategorie do sedmi let Kateřina Draxlerová.

Miners můžou novým zájemcům o baseball a softball nabídnout zbrusu nové zázemí, které bylo otevřeno teprve letos v červnu. V montované budově, jež vznikla díky podpoře města Kladna a Středočeského hraje, mají hráči k dispozici šatny, toalety, klubovou místnost a malou posilovnu. Nábor probíhá až do konce září a zájemci naleznou veškeré potřebné informace a kontakty ZDE: Stačí ale přijít na jeden z tréninků ve sportovním oblečení a s chutí si zasportovat.

Autor: (fa)