Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně dnes startuje třetí Běh proti demenci

Středa, 16. září 2020 07:00

Příjemně si zaběhat a u toho podpořit dobrou věc mohou obyvatelé Kladna už dnes, ve středu 16. září, v rámci charitativní akce Běh proti demenci. Série charitativních běhů se koná během září a října ve Středočeském kraji. Akce je zaměřena na pomoc lidem s Alzheimerovou nemocí či demencí a na podporu jejich rodin i pečujících osob.

V Kladně dnes startuje třetí Běh proti demenci (Ilustrační foto: KL)

Kladenský běh bude dlouhý 3,3 kilometry a startovat se bude v 18 hodin v lesoparku Rozdělov u dětského hřiště. Startu v 17:45 předchází odborně vedená rozcvička.

Všichni zájemci se mohou zúčastnit „lidového běhu“ na nenáročné trase v délce cca 3-5 kilometru, zpestřené drobnými soutěžemi a úkoly s tréninkem paměti. Díky tomu mohou neformálně získat řadu zajímavých informací o tématu demence a rodinné péče. Kromě běhu a seznámení se s tématem demence mohou lidé také podpořit charitativní účel. Startovné, případné dary a veškerý výtěžek z akce bude letos použit na nákup polohovacích křesel pro hosty docházející do nového Podpůrného centra a Kavárny Včera v Hořovicích na Berounsku, které jsou určeny pro lidi s demencí.

„Chceme, aby si tento běh všichni účastníci co nejvíce užili. Akci připravujeme nejen pro zkušené sportovce, ale pro všechny, kdo mají zájem o toto téma nehledě na věk. Důležitá je pro nás příjemná atmosféra a přátelsky soutěživý duch. Pro všechny účastníky je v závislosti na počasí připravena buď chladná voda, nebo horký čaj,“ upřesňuje ředitelka Institutu Dementia Veronika Maslíková.

Běhy proti Demenci spolu s organizací Dementia zaštiťuje Rozběháme Česko, která je hlavním partnerem sportovní stránky Běhů proti demenci. „Běhání je obrovská svoboda. A když vás demence připraví o schopnosti a nakonec i o osobnost, tak tuto svobodu ztrácíte. Proto máme pocit, že se nás to týká, a proto pomáháme, jak je v našich silách,“ vysvětluje Jan Bielik z organizace Rozběháme Česko.

Autor: (red)