Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

FOTO: Kladenský maratón odstartoval primátor Jiránek

Pondělí, 14. září 2020 07:50

V sobotu se na kladenském Sletišti a v přilehlém lesoparku Lapák běžel již devatenáctý ročník populárního Kladenského maratónu. Závodníky vyslal do teplého počasí primátor města Kladna Dan Jiránek, který akci dlouhodobě podporuje, a pro vítězství si v čase 2:36:42 doběhl italský běžec Federico Bordignon.

Kladenský maratón odstartoval primátor Jiránek (Foto: KL)

Italský závodník, který běžel v kategorii mužů od 18 do 39 let, zaběhl kladenskou trať ve velmi slušném čase a druhého Radka Brunnera z SK Babice za sebou nechal téměř pět minut pozadu. Třetí skončil na osmikolovém závodě přes Sletiště a Lapák Michal Procházka z Perňa Systemu, kterému na Brunnera chyběla půlminuta. Další závodníci pak už ztratili větší porci minut. „Navzdory všem problémům, které jsme měli, se devatenáctý ročník vydařil. Byla relativně dobrá účast a vítěz podal výborný výkon,“ pochvaloval si ředitel závodu František Tůma, který vypravil na start 127 závodníků a závodnic.

Mezi ženami doběhla jako první Lenka Koubková z nedaleké Hostouně, které trvala celá trasa jen těsně přes tři hodiny. Čtyři minuty za ní následovala druhá Radka Churaňová z TJ Lokomotiva Trutnov a bronzovou pozici obsadila Zuzana Kubínová z Prahy. Té už však na první dvě závodnice scházelo více než půl hodiny!

Všichni běžci ale nakonec až do cíle nedoputovali, protože svoji daň si vybralo i počasí. „Počasí bylo dobré spíš pro diváky než pro maratonce. Bylo teplo, takže třináct závodníků se vzdalo. To se ale na maratonech stává,“ vysvětlil Tůma.

Pořadatelé z Maratón klubu Kladno a A. C. TEPO Kladno si s přípravou devatenáctého ročníku Kladenského maratónu poradili na výbornou, přestože museli při plánování řešit řadu problémů. Například prezenci závodníků museli na poslední chvíli přesouvat na tribunu. Většina trablů však byla spojená hlavně s celosvětovou pandemií koronaviru. „Byly to obrovské problémy, protože jsme museli na všechno čekat. Opatření se neustále zpřísňovala, takže jsme všechno museli řešit na poslední chvíli. Nakonec ale přijde okamžik, kdy musíte nakoupit a musíte rozhodnout. Byli jsme proto pod velkým tlakem,“ nastínil ředitel maratónu.

Tůma si naopak nemohl vynachválit spolupráci s kladenským primátorem Danem Jiránkem, který závod dlouhodobě podporuje a v sobotu jej dokonce odstartoval! „Pan primátor nám přispívá z fondu primátora, plus dostáváme podporu na činnost Maratón klubu od sportovní komise,“ prozradil Tůma, kterého zároveň těšilo, že si primátor počkal i na doběhnutí prvního závodníka a posléze se zúčastnil i předávání cen. „Spolupráce s panem primátorem je vynikající,“ zakončil ředitel maratónu, který už pomalu vyhlíží jubilejní dvacátý ročník závodu.

Konečné pořadí Kladenského maratónu naleznete ZDE:

Autor: (fa)