• Ples města Kladna
  • Den otevřených dveří

Fotbalisté Kladna přivezli z Brandýsa tři body, rozhodnutí přišlo v závěru

Sobota, 12. září 2020 13:44

Kladenští fotbalisté zvládli zápas na půdě Brandýsa nad Labem a do tabulky si připsali první letošní body z venkovního zápasu. Přestože v první půli měli Kladeňáci navrch, prosadili se až ve druhém poločase a o svém vítězství 2:1 rozhodli definitivně až brankou z 87. minuty.

Ilustrační foto: KL

„Z vítězství máme velkou radost, ale trochu mě mrzí, že mohlo být hotovo už po prvním poločase. Tam jsme předvedli velmi dobrý výkon a vytvořili jsme si čtyři pět stoprocentních šancí, které jsme bohužel neproměnili. Kdybychom situace lépe vyřešili, tak nemuselo být utkání tak dramatické až do konce. Mohli jsme vést 3:0 a nikdo by se nemohl divit,“ komentoval po zápase kladenský trenér Jan Pejša, který označil utkání za zápas dvou odlišných poločasů.

Kladeňáci totiž v první půli jasně dominovali, což ke střeleckému úspěchu bohužel nevedlo. Hra se naopak po přestávce hodně vyrovnala a rázem bylo otevřené, kdo odejde ze zápasu jako vítěz. Hosté vykročili za výhrou brankou v 60. minutě, kdy se prosadil Marek Tóth. Ten dostal z pravé strany dobrý centr na bližší tyč a díky důrazu procpal balón za brankáře Lukáše Lisu.

Odpověď soupeře však byla doslova blesková. Domácí rozehráli v 62. minutě rohový kop a Miroslav Baloun srovnal. „Brandýs měl opravdu výškově nadprůměrné mužstvo, pět hráčů mělo k metru devadesát, takže to bylo hodně problematické. Sice jsme dostali gól z rohu, ale soupeř jich měl dalších šest sedm, které kluci dokázali odskákat i proti takovým velkým hráčům. Musím kluky pochválit, že to odmakali do poslední minuty,“ prohlásil Pejša.

O tom, že fotbal se hraje až do úplného závěru se totiž Kladno dobře přesvědčilo samo. Po standardní situaci vyslal zprava střílený centr k brance Štěpán Hanzlík a Tomáš Nosek rozvlnil síť. V 87. minutě tak poslal svůj tým do vedení, které už vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Kladeňáci tak zapsali na svůj účet první venkovní vítězství v sezoně a s devíti body po čtyřech odehraných zápasech se zařadili na čtvrtou pozici tabulky. Příští utkání odehraje Kladno už příští sobotu, kdy na domácím stadionu od 10:15 vyzve Českou Lípu.

FK Brandýs nad Labem – SK Kladno 1:2 (0:0)

Branky: 62. Baloun – 60. Tóth, 87. Nosek. Žluté karty: 70. Folwarczny, 85. Honcharenko, 89. Baloun, 89. Kubeš – 45. Donát, 90. Ježdík. Rozhodčí: Zoufalý – Štefan, Ježek.

FK Brandýs nad Labem: Lisa – Baloun, Komárek (80. Reichert), Kubín, Zamazal (80. Stross), Prokop (59. Tokar), Honcharenko, Folwarczny (C), Kubeš, Dosoudil, Šmejkal.

SK Kladno: Vokoun – Ježdík, Pechr, Hanzlík, Nosek – Holub (C), Donát (64. Růžička) – Čížek, Procházka (77. Šnobl), Pospíšil – Tóth (80. Stříška).