Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno zpřísňuje protikoronavirová opatření

Pátek, 11. září 2020 14:44

Kladenský okres byl zařazen do stupně pohotovosti II, tedy mezi oranžové okresy. Magistrát proto zavádí nová opatření a preventivní doporučení. Změny se týkají úředních hodin na pracovištích magistrátu, ale i provozu restaurací.

Kladno zpřísňuje protikoronavirová opatření (Ilustrační foto: KL)

„Okres Kladno se zařadil mezi tzv. oranžové okresy a je nutno opět zavést preventivní opatření. V současné době nejde o kontinuální růst, ale skokový záchyt většího množství případů. Žádáme všechny klienty, aby v komunikaci s jednotlivými pracovišti Magistrátu upřednostnili elektronický nebo telefonický kontakt, pokud je to možné,“ upozorňuje primátor Dan Jiránek a dodává: „Pro rizikovější skupinu obyvatel, to jsou občané starší 65 let a diabetici, jsme vyhradili úterní úřední hodiny! Zároveň se zavádí i bezpečnostní opatření v prostředcích veřejné dopravy a věřím, že cestující budou k sobě ohleduplní, doporučuje se omezit konzumaci jídla i pití během jízdy!“

Všechna pracoviště Magistrátu jsou opět přístupná pouze v rouškách, ústenkách, respirátorech, které brání kapénkovému přenosu. Při nutném osobním kontaktu je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy, používat desinfekci, která je na jednotlivých místech k dispozici.

Mění se úterní úřední hodiny

Od 15. září a každé další úterý na všech pracovištích magistrátu budou úřední hodiny vyhrazeny pouze pro rizikovou skupinu obyvatel, to znamená osoby nad 65 let a diabetiky. Na pracovišti správních agend budou obslouženi i klienti, kteří jsou objednáni přes objednávkový systém, toto se vztahuje pouze na úřední hodiny v úterý – ostatní zůstávají stejné.

Toto opatření neplatí pro pracoviště Czechpointu v OAZE, Tescu a Městském informačním centru a v místních úřadovnách Švermov a Vrapice.

Nařízení Krajské hygienické stanice

Od půlnoci z neděle na pondělí, tedy od 14. září 00.00 hodin, se nařízením krajské hygienické stanice zavírají provozovny veřejného stravování osob – bary, restaurace, noční kluby a podobně, a to vždy od půlnoci do ranních 6 hodin.

Veškeré informace o aktuální situaci, platných opatřeních a doporučeních jsou pravidelně zveřejňována na webu města ZDE:

Autor: (red)