Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vodárny darovaly Stochovu zavlažovací vaky

Pátek, 11. září 2020 07:30

Středočeské vodárny poskytly městu Stochovu hodnotný dar. Ve čtvrtek si starosta Roman Foršt převzal 30 kusů zavlažovacích vaků, které efektivně pomáhají bojovat se suchem.Vodárny letos plánují předat obcím a městům dalších 350 takových vaků.

Vodárny darovaly Stochovu zavlažovací vaky (Foto: Město Stochov)

Město Stochov převzalo ve čtvrtek 10. září od Středočeských vodáren dar v podobě 30 kusů zavlažovacích vaků, které se u místních stromů začnou objevovat v nejbližších dnech. Tyto vaky pomáhají účinně bojovat s aktuálním problémem, kterým je sucho.

„Za město Stochov velmi děkuji Středočeským vodárnám za bezplatnou dodávku nových vaků. Jsem velmi rád, že zástupci společnosti kladně a pohotově reagovali na můj dotaz a zajistili vaky také pro nově vysázené stromy v našem městě,“ sdělil Kladenským listům starosta Stochova Roman Foršt, která zároveň dodal, že od října letošního roku se ve Stochově začne s výsadbu nových stromů.

„Předávání zavlažovacích vaků ke stromům v obcích a městech, kde Středočeské vodárny provozují vodohospodářský majetek, je pokračováním loňské zkušební akce, kdy se vaky u městské zeleně začaly testovat,“ uvedla mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová a dodala, že Vodárny letos předají obcím a městům dalších 350 vaků.

Zavlažování stromů pomocí vaků je velmi účinný způsob. Do jednoho vaku se vejde téměř 65 litrů vody a ta z něj pomalu odtéká ke kořenům stromu. Půda kolem stromu tak má dostatek času k tomu, aby vláhu vstřebala, a zavlažování je tím pádem mimořádně účinné.

Autor: (kh)