Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na kladenském mítinku nebude chybět španělský mílař ani kladivářská legenda z Maďarska

Pátek, 11. září 2020 07:00

Už příští středu se na kladenském Sletišti uskuteční šestý ročník atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. Mítink, který stále získává na prestiži a letos se poprvé zařadil do programu World Athletics Continental Tour, nyní představuje další velká jména, která do Kladna přijedou.

Na kladenském mítinku nebude chybět španělský mílař ani kladivářská legenda z Maďarska (Foto: A. C. Tepo Kladno)

Hlavními tvářemi mítinku jsou domácí atleti, kteří si v Kladně letos již zazávodili. Na tiskové konferenci tak usedli oštěpařka Barbora Špotáková, koulař Tomáš Staněk a kladenský sprinter Matěj Krsek, kteří se shodli, že doufají ve středu v co největší diváckou podporu.

Nyní odhalují pořadatelé v čele s manažerem závodu Jakubem Kubálkem další jména světové atletiky, která budou na Sletišti k vidění! Neskutečně našlapaný závod se odehraje ve středu od 18:20 hodin, kdy se poběží běh na 1500 metrů, o který je letos obrovský zájem ze strany závodníků.

Jedním z velkých favoritů této disciplíny bude bezesporu 8. nejlepší mílař letošních světových tabulek Španěl Ignacio Fontes, úřadující mistr Evropy do 22 let, jehož osobní rekord činí 3:33,72. S kým bude Fontes porovnávat na této trati své síly, pořadatelé odtajní v následujících dnech.

Vrhačské disciplíny se v Kladně odehrají v rámci takzvaného předprogramu od 12:00 do 15:30. Rozhodně ale nepůjde o nijak podřadné klání, právě tyto disciplíny budou mít na Kladně silné zastoupení. Například v kladivářském sektoru bude k vidění vítěz olympijských her v Londýně! Tím není nikdo jiný než maďarský borec Krisztián Pars s osobním rekordem 82,69 metrů. Pars je taktéž dvojnásobným stříbrným medailistou z mistrovství světa, dvojnásobným mistrem Evropy a jednou si z evropského klání přivezl bronz.

Pořadatelé mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály tak zvou všechny příznivce atletiky na parádní sportovní zážitek. Přijďte všechny domácí i zahraniční borce ve středu na Sletiště podpořit.

Na kladenském mítinku nebude chybět španělský mílař ani kladivářská legenda z Maďarska (Foto: A. C. Tepo Kladno)

Autor: (fa)