Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Pes uvázaný před obchodem napadl v Kladně kolemjdoucí ženu

Čtvrtek, 10. září 2020 07:40

Zatímco si majitelka psa šla nakoupit, svého čtyřnohého miláčka nechala uvázaného před obchodem. Bohužel mu opomenula nasadit náhubek. Zvíře pak napadlo procházející ženu.

Pes uvázaný před obchodem napadl v Kladně kolemjdoucí ženu (Ilustrační foto: Psí útulek Bouchalka)

Na kolemjdoucí ženu zaútočil v Kročehlavech vystresovaný pes, kterého jeho majitelka nechala uvázaného před obchodem, zatímco si šla nakoupit. Naštěstí ženě způsobil pouze drobné poranění lýtka, šok však zažila určitě. Hlídka strážníků, která se po oznámení, dostavila na místo, počkala, až se k psovi vrátí jeho majitelka. Ta totiž nerespektovala vyhlášku, která zcela jasně upravuje volný pohyb psů ve městě. „Za porušení vyhlášky města byla majitelka hlídkou řešena na místě v příkazním řízení,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Volný pohyb psů na veřejných prostranstvích upravuje vyhláška města Kladna číslo 59/19. V dodatku pak jsou uvedena místa, kde musí být pes pouze na vodítku. Pokud necháte zvíře běhat volně mimo určená místa, musíte jej mít neustále pod dohledem a pes musí mít vždy náhubek. Ten musí mít i odložení psi, kteří jsou přivázaní k pevné překážce, například před obchody či úřady. „Pokud strážníci zjistí porušení vyhlášky, jsou oprávněni toto řešit s přestupcem přímo na místě v příkazním řízení pokutou až do výše deseti tisíc korun,“ dodala Purkytová.

Autor: (kh)