Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Pohotový chlapec zabránil v Kladně vytopení bytu

Čtvrtek, 10. září 2020 08:20

Dvanáctiletý chlapec projevil velkou pohotovost a zodpovědnost, když oznámil na tísňové lince městské policie, že od sousedů z patra jim do bytu teče voda. Strážníci společně s policií dohledali majitele bytu. Chlapec tak zabránil větším škodám na majetku.

Pohotový chlapec zabránil v Kladně vytopení bytu (Foto: MP Kladno)

„Strážníci Městské policie Kladno pravidelně navštěvují základní školy a pořádají besedy na různá témata. Dětem tak připomínají například, jak se mají chovat v silničním provozu, co dělat a nedělat, když potkají toulavé zvíře, a hlavně si při každé besedě společně opakují čísla tísňových linek. Toho využil dvanáctiletý klučina, když potřeboval pomoc,“ říká Alena Purkytová, mluvčí Kladenských strážníků.

Chlapec na tísňovou linku využil v pondělí odpoledne. Byl právě sám doma, když si všiml, že z bytu nad nimi protéká voda. Hlídka se vydala na adresu, kterou chlapec nadiktoval, a zjistila, že voda již teče i po společné chodbě domu. Bylo tedy třeba situaci co nejdříve vyřešit. Lustrací u Policie České republiky strážníci zjistili kontakt na majitele bytu, ze kterého voda tekla. Potopu měla na svědomí závada na přívodu vody ke splachovací nádržce toalety. Díky zodpovědnosti a pohotovosti malého oznamovatele nedošlo k větším škodám na majetku.

Pohotový chlapec zabránil v Kladně vytopení bytu (Foto: MP Kladno)

Autor: (kh)