ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Miners do osmi let skončili na Českém poháru šestí

Čtvrtek, 10. září 2020 08:00

Uplynulý víkend patřil v Praze na Kotlářce Českému baseballovému poháru v kategorii do osmi let. Kladenští Miners se jen těsně neprobojovali do semifinále a nakonec v bojích o páté až deváté místo urvali šestou pozici.

Miners do osmi let skončili na Českém poháru šestí (Foto: Petr Baroch)

Trenéři Miners si po turnaji museli povzdechnout, jak odlišné výkony v různých aspektech hry jejich tým podal. Zatímco v útoku byli Kladeňáci výborní a na pálce si vedli velmi slušně, v obraně kupili řadu chyb. Po odehrání svojí skupiny, ve které se Kladno potkalo s pražskými Eagles, Tempem a Sabatem, tak měli mladí baseballisté na svém kontě nejvíc doběhů, ale zároveň nejvíc obdržených bodů. Do semifinále se tak nakonec těsně neprobojovali.

O rozdílných výkonech v útočné a obranné fázi hry jasně vypovídal už první zápas, ve kterém Kladno porazilo Tempo divokým výsledkem 18:15. Jelikož Miners nedokázali dobrou útočnou hru podpořit čistou hrou v poli, vývoj utkání se přeléval ze strany na stranu.

Duel proti Eagles se kladenskému celku vůbec nepovedl a porážka 3:14 jasně reflektuje, že tentokrát příliš nefungovala ani pálka.

V závěrečném skupinovém zápase to pak byla opět větší divočina, ze které nakonec vzešlo vítězství Kladna 17:12. „V tomto zápase jsme odvedli nejlepší výkon v obraně, naše hra se zvedla a s nadějí jsme se těšili na postup do semifinále,“ komentoval trenér Petr Vinš. Miners si ale nakonec mezi nejlepšími nezahráli. Kvůli shodě bodů s Eagles a Tempem skončili Kladeňáci o skóre až na třetím místě, které znamenalo pouze boje o pátou až devátou příčku.

Kladno tyto souboje odstartovalo napínavou výhrou 16:15 nad pražskou Kotlářkou a o pátou pozici se mělo utkat opět se Sabatem. Řada chyb v obraně však Miners nakonec odsoudila k porážce 12:15 a konečnému šestému místu.

„Turnaj byl jako na houpačce. Naše nejistá hra vůbec nepřipomínala tým, který na jaře vyhrál First Cup v Roudnici. Je fajn, že jsme dokázali třikrát vyhrát nad tradičními pražskými soupeři, a také šesté místo je zlepšení oproti loňskému osmému místu na poháru v Trutnově. Na druhou stranu nás mrzí množství chyb v obraně. Pomýšleli jsme na boje o medaile, ale nakonec je šesté místo spravedlivé,“ zakončil hodnocení Vinš.

Konečné pořadí:

1. Tempo Praha

2. Sokol Hluboká

3. Eagles Praha

4. Rytíři Trutnov

5. SaBaT Praha

6. Miners Kladno

7. Waynes Pardubice

8. Piranhas Beroun

9. Kotlářka Praha

 

Miners do osmi let skončili na Českém poháru šestí (Foto: Petr Baroch)
Miners do osmi let skončili na Českém poháru šestí (Foto: Petr Baroch)
Miners do osmi let skončili na Českém poháru šestí (Foto: Petr Baroch)

Autor: (fa)