Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Centrum Kladna žilo letním open air festivalem

Úterý, 8. září 2020 12:11

Nový festival, který se zapsal svým zvučným názvem „Kladno žije! v ulicích“, si od pátku do neděle v centru města užily tisíce lidí. Hvězdy české a slovenské hudební scény vystupovaly na náměstí Starosty Pavla i v zahradě Kladenského zámku. Svůj um předvedli také místní umělci a nechyběl ani pestrý doprovodný program.

Centrum Kladna žilo letním open air festivalem (Foto: Karel Pazderka – MMK)

„V první řadě děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci. Nebylo jednoduché vše zorganizovat s respektem k vládním opatřením a program bylo nutné několikrát měnit. Maďarská skupina, která byla původně hlavním interpretem sobotního večera, nemohla přijet kvůli uzavření hranic Maďarska, což začalo platit tři dny před zahájením festivalu, stejný den jsme obdrželi zprávu, že členové MIG 21 jsou v karanténě a během jednoho dne oddělení kultury bleskově zajistilo více než adekvátní náhradu, slovenské NO NAME a Marka Ztraceného. Děkuji tímto tedy všem zaměstnancům oddělení kultury kladenského magistrátu a také radnímu Oldřichu Černému. Technické zajištění včetně občerstvení a doprovodného programu proběhlo na skvělé úrovni. Co bych chtěl zdůraznit je především poděkování za úctyhodný přístup návštěvníků, kteří s respektem k opatřením a ohleduplnosti ke všem okolo vytvořili příjemnou atmosféru bez jakýchkoliv konfliktů a centrum města tak po dlouhé ožilo,“ řekl primátor Dan Jiránek.

„Festival provázela řada mimořádných opatření s ohledem na dodržení vládních nařízení, a především bezpečnost návštěvníků. Prostor byl rozdělen do 3+1 sektorů a po celý víkend byl areál pod dohledem bezpečnostní služby i Městské policie. Dobrovolní hasiči a zdravotníci byli letos téměř bez práce. Zdravotníci ošetřili jen několik bodnutí hmyzem. Byla k dispozici také desinfekce ve stojanech umístěných na několik místech. Děkuji všem návštěvníkům, kteří se chovali ohleduplně a disciplinovaně,“ dodal Oldřich Černý, radní pro kulturu.

„Komornější rodinná forma festivalu v centru města byla letos sice náhradním řešením, ale o to více nás příjemně překvapila. Během tří dnů se do centra Kladna přišly bavit tisíce lidí, na čtyřech scénách vystoupily desítky umělců a současně probíhaly doprovodné akce například den otevřených dveří v Divadle, zapojil se i obchodní dům Central, kde se uskutečnila dětská vystoupení, adrenalinová zóna přilákala mladé bikery, skákací hrad Rytířů i jejich prezentace s maskotem potěšila hokejové fanoušky, Street art ozdobil zeď výměníku tepla a na pump trackové dráze na Sítné proběhly závody. Nechyběla ani fotosoutěž o hodnotné ceny a mnoho dalších drobných akcí. Velmi děkuji všem, kteří se do programu a přípravy zapojili, Kladno v ulicích opravdu žilo a věřím, že bude žít i dál,“ doplnil Filip Zoubek za oddělení kultury magistrátu.

Autor: (red)