ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští hasiči zachraňovali kočku, která uvízla mezi domy

Pondělí, 7. září 2020 08:10

Ve škvíře mezi dvěma domy v Kladně uvízla kočka. Bohužel ani její majitelce se nepodařilo dostat ji ven, proto na pomoc museli vyjet profesionální hasiči. Tříhodinová vyprošťovací akce byla velmi náročná, ale se šťastným koncem.

Kladenští hasiči zachraňovali kočku, která uvízla mezi domy (Foto: HZS Středočeského kraje)

Kočka v mezeře mezi dvěma domy ve Ctiborově ulici v Kladně uvízla v sobotu krátce po deváté hodině. Majitelce se bohužel nepodařilo zaklíněné zvíře dostat ven, a tak na pomoc vyjeli hasiči.

„Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku z kladenské stanice a začal boj o čas, protože nebylo jasné, zda zvíře není zraněné. Na pomoc přijeli i strážníci městské policie s odchytovou tyčí, která ovšem nebyla dostatečně dlouhá,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči zkusili vyděšenou kočku vyprostit za pomoci lanové techniky, ale ani tento způsob nevedl k úspěchu. Nakonec bylo nutné, se souhlasem majitele nemovitosti, vyvrtat otvor v sousedním domě, aby bylo možné se ke kočce dostat. Z kladenské stanice dokonce přijel i vyprošťovací kontejner.

„Z obchodu, který se nacházel v jednom z domů, hasiči udělali sondu, aby zjistili, kde se zvíře nachází a kde bude nutné vyvrtat díru, aby ho dostali ven živé. Za pomoci štěrbinové kamery byla zjištěna přesná poloha kočky a následoval složitý proces, protože vytváření většího otvoru k její záchraně muselo být velmi opatrné, aby neutrpěla další zranění,“ popsala průběh záchrany mluvčí Fliegerová.

Trvalo téměř tři hodiny, než se zachráněná kočka dostala zpět ke své paničce. Ta ji okamžitě odvezla na vyšetření k veterináři.

Kladenští hasiči zachraňovali kočku, která uvízla mezi domy (Foto: HZS Středočeského kraje)

 

Kladenští hasiči zachraňovali kočku, která uvízla mezi domy (Foto: HZS Středočeského kraje)

Autor: (kh)