Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Petr Bendl, kandidát do Senátních voleb

Pondělí, 7. září 2020 07:00

V pátek 2. října a v sobotu 3. října budou lidé volit své kandidáty do Senátu Parlamentu České republiky. Tímto vám představujeme Petra Bendla.

Petr Bendl, kandidát do Senátních voleb (Foto: Archiv Petra Bendla)

Petr Bendl je kladenský rodák. Má syny Tomáše, Daniela, Adriana a dceru Amálii. Je absolventem Vysoké školy strojní a textilní v Liberci. V roce 1990 pracoval jako hasič v požárním útvaru v Kladně. V období 1994–1998 byl zvolen starostou města Kladna. V roce 1998 byl zvolen poslancem Parlamentu České republiky. Po zvolení hejtmanem v roce 2000 se poslaneckého mandátu vzdal. V letech 2000–2008 byl dvě volební období hejtmanem Středočeského kraje. V roce 2009 působil jako ministr dopravy. Ministrem zemědělství byl od října 2011 do června 2013. Od léta loňského roku je poslancem Parlamentu České republiky a je členem Programového týmu ODS pro životní prostředí a zemědělství.

Petr Bendl je rytířem Řádu za zásluhy Francouzské republiky a čestným občanem Štěchovic. Je chovatelem koní, ovcí a koz a zemědělsky hospodaří na přibližně 60 hektarech. Více jak 10 let je členem ochotnického divadelního souboru v Dobřichovicích, má rád folkovou muziku a vydal dvě autorská CD.