Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Sládečkově muzeu bude výstava kostiček Lego

Neděle, 6. září 2020 09:30

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně zve nejen děti na výstavu pestrobarevných kostiček. Uvidíte exponáty ze stavebnice Lega v tematických celcích a mezi nimi i město s pohyblivou vlakovou soupravou a kolotočem. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 10. září od 17 hodin.

Ve Sládečkově muzeu bude výstava kostiček Lego (Foto: KL)

Výstava Svět kostiček, která bude k vidění ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně, je určená všem příznivcům pestrobarevných kostiček. Velkým lákadlem bude diorama města Lego Friends Heartlake s pohyblivou vlakovou soupravou a kolotočem. Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout i různé deskové a společenské hry a další tematicky ucelené exponáty. Tovární sety z různých časových období ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce názorně představí v tematických celcích na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly dle roku vydání.

Autorem putovní výstavy a tvůrce vystavených exponátů z kostiček Lego je architekt Petr Šimr, člen československého fóra „kostky.org“, který se představuje pod přezdívkou „Peesko“. Ke svojí práci přistupuje s výjimečnou trpělivostí, odhodláním a vášní. Výstava uvede exponáty i dalších vyzvaných vystavovatelů.

V průběhu výstavy bude probíhat i soutěž, ve které můžete vyhrát stavebnici Lego. Účast je jednoduchá, stačí na recepci muzea odevzdat vyplněný soutěžní kvíz. 
Součástí programu výstavy je dětská herna s kostičkami.

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 10. září v 17 hodin a zhlédnout ji můžete až do 29. listopadu.

Autor: (red)