ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

FOTO: Fotbalisté Kladna v tuhé bitvě přetlačili Aritmu a berou tři body

Sobota, 5. září 2020 13:01

Kladenští fotbalisté sehráli na domácím trávníku těžký duel s pražskou Aritmou, kterou nakonec porazili 2:0. Domácí jen stěží procházeli přes semknutou obranu soupeře a prosadit se dokázali až ve druhé půli zásluhou Pechra. O vítězství Kladna pak definitivně rozhodl v posledních minutách střídající Procházka.

Foto: KL

Tyto tři body se z kladenského pohledu rozhodně nerodily snadno. Aritma přijela s dobře propracovaným defenzivním systémem, přes který se domácím jen stěží procházelo. Po většinu první půle tak měli Kladeňáci balón na svých kopačkách, mnoho s ním ale udělat nemohli. „Bylo to těžké utkání, protože soupeř hrál z hlubokého bloku. Takový styl hry, kdy soupeř hraje na vlastní půlce před vápnem a dobře se posouvá, nevyhovuje nikomu. Šance se pak rodí těžko. O to víc si vítězství vážím,“ vysvětloval po utkání domácí trenér Jan Pejša.

Přestože Kladno mělo v první půli daleko větší držení balónu, do ojedinělých šancí se dostávali spíš hosté, kteří čekali na mezery v obraně domácích. K zakončení se tak dostali Luboš Šedivý a později i Jiří Junek, s oběma si ale poradil výborně chytající Martin Vokoun.

Kladeňáci se dostali do jediné větší možnosti, ta už ale skutečně po gólu volala. Martin Cseh nedokázal hlavou trefit míč, který propadl za něj a Matěj Šnobl utíkal sám na gólmana. Mladý útočník však zvolil špatné řešení a vyběhnutého Jana Starečka nepřehodil. „Těžko jsme se dostávali dopředu, přesto jsme v první půli měli velikou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili. Obraz hry se nezměnil až do doby, kdy jsme dali první branku,“ komentoval Pejša.

Domácímu trenérovi totiž ve druhé půli skvěle vycházela střídání, která nakonec vedla ke gólům. Hned o poločase nastoupil na trávník Marek Tóth, který hru oživil, a Kladno bylo směrem vpřed hned nebezpečnější. V 53. minutě si pak seběhl na míč do druhé vlny stoper Jan Pechr a prudkou ranou otevřel skóre zápasu – 1:0. „Soupeř to pak musel otevřít a chvílemi nás dostával pod tlak. Naše defenziva ale pracovala dobře, takže jsme soupeře prakticky do ničeho nepustili,“ chválil své svěřence kladenský kouč.

Aritma totiž po obdržené brance vrhla více sil do útočení a na trávníku to bylo znát. O body se ale paradoxně domácí mohli připravit sami. Štěpán Hanzlík rozehrál špatně dozadu, čímž dostal Vokouna do problémů. Kladenský brankář proti prvnímu rozeběhnutému soupeři ještě zasáhl, vyběhnutím ovšem nechal odkrytou celou bránu. Z dorážky střílející Luboš Šedivý se ale zalekl vracejícího se obránce a vystřelil vysoko nad.

Trenér Pejša se navíc vytáhl s dalšími dvěma žolíky, kteří definitivně zlomili zápas na stranu domácích. Do hry postupně nastoupili Vladimír Procházka a Jiří Růžička a právě tito dva pak vyrobili druhý gól! Procházka nejprve ve veliké možnosti ještě selhal, posléze ale po hezké akci Růžičky dostal míč k penaltovému puntíku a vystřelil přesně k tyči – 2:0.

Domácí trenér si tak mohl po zápase mnout ruce nad tím, jak se mu podařilo mužstvo ve druhé půli oživit. „V současné době máme v kádru kvalitu. Není to tak, jak to bylo dřív, kdy jsme měli dvanáct hráčů. Teď máme šestnáct sedmnáct hráčů, kteří tam můžou kdykoliv naskočit. To kvituji,“ zakončil s úsměvem Pejša.

Kladno má před sebou nyní venkovní duel, který odehraje příští sobotu od 10:15 v Brandýse nad Labem.

SK Kladno – SK Aritma Praha 2:0 (0:0)

Branky: 53. Pechr, 81. Procházka. Žluté karty: 22. Říha, 50. Hanzlík, 81. Pechr – 23. Troníček, 32. Beneš, 66. J. Šedivý. Rozhodčí: Jansa – Kvaček, Cichra.

SK Kladno: Vokoun – Ježdík, Pechr, Hanzlík, Nosek – Holub (C), Donát (74. Růžička) – Čížek (84. Stříška), Říha (63. Procházka), Pospíšil – Šnobl (46. Tóth).

SK Aritma Praha: Stareček – Troníček (C), Štohanzl (78. Mládek), Baran, Junek, Mareš (63. Brewer), Bedrna, J. Šedivý (67. Macek), Beneš, Cseh, L. Šedivý.


Autor: (fa) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše