Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Hasič z Kladna je po úrazu invalidní, potřebuje speciální auto

Pátek, 4. září 2020 07:40

Radek Chmelař nastoupil k hasičům v květnu 2012 jako operační technik linky 112. Jeho kariéru však loni v srpnu překazil úraz a on zůstal upoután na invalidním vozíku. Nyní potřebuje speciálně upravený automobil, ale se mohl opět zapojit do běžného i pracovního života.

Hasič z Kladna je po úrazu invalidní, potřebuje speciální auto (Foto: HZS Středočeského kraje)

Radek nastoupil na Krajském operačním a informačním středisku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v květnu 2012, kdy začal jako operační technik linky 112. Svou pílí a schopnostmi dokázal, že je vhodným kandidátem na pozici operačního důstojníka. Ve výběrovém řízení obstál a od prvního ledna roku 2014 vykonával tuto funkci. Na začátku dubna 2015 dosáhl dokonce pozice vedoucího směny.

Loni v srpnu však utrpěl vážný úraz, kdy následkem pádu došlo k poškození míchy v oblasti hrudní páteře s prognózou paraplegie, a zůstal upoután na invalidní vozík.

„V pondělí 31. srpna spustil pivovar Kamenice nad Lipou ve spolupráci s Nadačním fondem REGI Base I. charitativní akci ´PIVOVAR KAMENICE POMÁHÁ´. Celá akce vznikla na popud Radkova bratra Přemysla, který je sládkem v kamenickém pivovaru. Jeho majitel Milan Houška s manželkou Ivanou a zakladatel nadačního fondu REGI Base I. Hynek Čech se dohodli, že Radkovi pomohou. První společné setkání se uskutečnilo v areálu pivovaru, kam se svojí historickou i současnou výjezdovou technikou přijeli Radka pozdravit i místní dobrovolní hasiči,“ uvedla mluvčí Středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Podle Fliegerové je cílem projektu vybrat částku 715 050 korun na speciálně upravený automobil, který Radkovi umožní samostatně se přepravovat, a tak se i navrátit do pracovního procesu.

Pivovar Kamenice nad Lipou a Nadační fond REGI Base I. se dohodli na spolupráci ve třech fázích:

  • výtěžek z workshopů vaření Piva pro hasiče (voucher k zakoupení na e-shopu REGI Base I. a na stránkách pivovaru)
  • výtěžek ze speciální várky piva (3000 litrů)
  • výtěžek z prodeje piva „Veteránská 11“ (pivní speciál, který bude v prodeji od 11. listopadu)

„Součástí projektu je také založení transparentního účtu, na který je možné zaslat jakoukoliv finanční částku. Všechny získané peníze půjdou na pořízení vozidla pro našeho kolegu Radka Chmelaře. Za finanční dary předem děkujeme. Číslo účtu, na který je možné zaslat finance, je: 7025394001 / 2010 – variabilní symbol 150,“ uzavřela Tereza Fliegerová. 

Autor: (red)