ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

O prázdninách zemřelo na středočeských silnicích 16 lidí

Pátek, 4. září 2020 07:30

Policejní statistiky hovoří o tom, že ve Středočeském kraji od 1. července do posledního srpna řešili muži zákona 2243 dopravních nehod. Škoda, která vznikla na majetku, je větší než 161 milionů korun. Při haváriích se těžce zranilo 69 lidí a 16 jich zemřelo.

O prázdninách zemřelo na středočeských silnicích 16 lidí (Ilustrační foto: KL)

Ze statistik ale také vyplývá, že dopravních nehod oproti loňskému roku ubylo. Letos jich policisté řešili 2243, zatímco před rokem jich vyšetřovali zhruba o dvě stovky více. Nejvíce karambolů bylo zaznamenáno v pondělí 10. srpna. Ten den se jich ve Středních Čechách stalo 59. Nejčastějšími příčinami bouraček bylo nepřizpůsobení jízdy okolním vlivům a podmínkám a také nepřiměřená rychlost.

Nejtragičtějším prázdninovým dnem byl zaznamenán čtvrtek 13. srpna, kdy na středočeských silnicích zahynuli dva lidé. Jednalo se o dopravní nehodu u Smečna, při které řidička nedala přednost přijíždějícímu vozidlu. Jeho řidič se pokusil nehodě zabránit tím, že strhl řízení vlevo. Ovšem jeho automobil dostal smyk a narazil do protijedoucího auta. V něm pak zemřeli dva cestující.

Autor: (red)