Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno pronajme pozemky na vybudování bezbariérových vchodů

Pátek, 4. září 2020 07:20

Město Kladno je tvořeno z větší části sídlišti. V době jejich vybudování se ovšem nemyslelo na bezbariérové vstupy do jednotlivých domů. Proto nyní kladenští radní nabízejí majitelům domů, společenství vlastníků nebo družstvům pronájem pozemků na úpravu vchodů za symbolickou jednu korunu. Vychází tak vstříc těm, kteří plánují upravit přístupy do domů pro maminky s kočárky, seniory a hendikepované.

Kladno pronajme pozemky na vybudování bezbariérových vchodů (Foto: Michal Moravec – MMK)

„Uvědomujeme si, že drtivá většina bytových domů v Kladně byla stavěna v době, kdy se bezbariérové vchody neřešily. Město tak vychází vstříc těm, kteří mají zájem upravit přístupy do jednotlivých domů na své náklady, a proto pozemky před budovami nabízíme k pronájmu za symbolickou jednu korunu. V srpnu jsme již uzavřeli první pronájem pozemku o výměře 17,4 metrů čtverečních Společenství vlastníků jednotek v ulici Benešovská v Kročehlavech. Věřím, že je to další krok, který přispěje ke zkvalitnění života na kladenských sídlištích,“ říká primátor Kladna Dan Jiránek.

„Kladno je největší středočeské město s téměř sedmdesáti tisíci obyvateli. Sídliště tvoří velmi velkou část města a například na kročehlavském sídlišti žije třicet tisíc obyvatel. S ohledem na skladbu obyvatel, kdy stoupá počet seniorů ve městě, vedení města chce zjednodušit přístupy do jednotlivých domů nejen seniorům, ale také maminkám s kočárky a hendikepovaným spoluobčanům,“ vysvětlila mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Kladno pronajme pozemky na vybudování bezbariérových vchodů (Foto: Michal Moravec – MMK)

Autor: (red)


</