Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Zloděj se v Kladně vloupal do domu a zničil i auto

Pátek, 4. září 2020 07:10

Do rozestavěného domu se z pátka na sobotu vloupal zatím neznámý pachatel. Zničil tam skleněnou výplň a poté se vloupal i do zaparkovaného auta. Nakradl si aku nářadí a na závěr vylil v autě asfaltovou penetraci. Škoda, kterou napáchal, byla vyčíslena na bezmála padesát tisíc korun.

Zloděj se v Kladně vloupal do domu a zničil i auto (Ilustrační foto: KL)

Majitel nemovitosti nahlásil vloupání v sobotu 29. srpna. K trestnému činu však došlo pravděpodobně o uplynulé noci. Do neobydleného domu v ulici P. Holého se lupič dostal tak, že poškodil skleněnou výplň dveří. V domě ho nejspíš nic neuchvátilo, protože jeho řádění pokračovalo. Vloupal se do zaparkovaného auta, odkud si ze zavazadlového prostoru vzal brusku, vrtačku a bourací kladivo. S pouhou krádeží se ale nespokojil a své dílo završil zničením interiéru auta tak, že do něj vylil asfaltovou penetraci. Majitel vyčíslil škodu na 45 000 korun.

Policisté teď po pachateli pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a poškození cizí věci. S výzvou se obrací i na případné svědky události.

„Policie vyzývá občany, kteří v inkriminovaném čase zaznamenali pohyb podezřelé osoby v ulici P. Holého v Kladně, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ vzkázala do redakce Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)