Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Podařená generálka. Kanonýři v poháru přehráli Black Angels 8:3

Čtvrtek, 3. září 2020 10:51

Tak tohle byla povedená generálka na ligu. A-tým Kanonýrů porazil ve svém druhém utkání v Poháru Českého florbalu superligový celek Black Angels 8:3. Stejného soka pokořil už loni, tentokrát ale vítězství dodává sílu před nedělní startem 1. ligy, kdy Kanonýři doma hostí Letku.

Podařená generálka. Kanonýři v poháru přehráli Black Angels 8:3 (Foto: Kanonýři Kladno)

„Soupeř dnes přijel v oslabené sestavě s juniorem v brance a bylo to znát. Přesto nás místy předčil v nasazení, herní odvaze a koncentraci. Díky dobrému závěru a kvalitnímu výkonu našeho brankáře ze zápasu nebylo drama, které jsme málem způsobili obrovskou laxností ve finálním řešení,“ zůstal po vítězství kritický kladenský kouč Jan Pazdera. Zatímco jeho protějšek Petr Pajer z Black Angels říkal: „Tato soutěž se nám ve zdejší hale moc nedaří. Soupeř dnes vyhrál zcela zaslouženě.“

Kanonýři vedli už od 3. minuty, kdy využil přesilovku Riebauer, jenž si nakonec v zápase připsal 2+2. Po Bachmaierově střele vedlo Kladno 2:0, ale jeden ze dvou klíčových okamžiků se udál později – Blaha, který byl s 31 zákroky vyhlášen nejlepším hráčem utkání, zlikvidoval trestné střílení Black Angels, aby vzápětí Skuhrovec přidal na 3:0.

Superligový sok však snížil na 2:3, k tomu hrál přesilovku, ale Pixa v oslabení vrátil Kanonýrům dvoubrankové vedení. Především tato pasáž se pranic nelíbila trenérovi Pazderovi. A i hostující kouč ji označil za zlom. „V půlce zápasu jsem cítil, že by se to mohlo zlomit na naší stranu, ale naše přesilovka nás vrátila zpátky do podprůměrného výkonu,“ uvedl Pajer.

Ve třetí třetině pak už domácí dominovali a především v závěru soupeři gólově odskočili.

Už v neděli vyběhnou Kanonýři ve své hale BIOS k dalšímu mači. Na úvod prvoligové sezony je od 18:00 čeká střet s týmem FBC Letka. A Pazdera si přeje: „Snad se do neděle poučíme, doléčíme šrámy a zvládneme dobře vstup do sezony.“

Branky a asistence: 3. Riebauer (Ullmann), 14. Bachmaier (Riebauer), 19. Skuhrovec (Pixa), 37. Pixa (Bachmaier), 46. Pixa (Riebauer), 58. Stůj, 59. Riebauer (Skuhrovec), 60. Skuhrovec (Šnajdr) – 19. Boček (Neklan), 33. Novotný (Kopecký), 47. Nachtmann. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: Blaha 31 – Pfeifer 30. Třetiny: 3:1, 1:1, 4:1. Diváků: 125.

Sestava Kladna: Blaha (Kulhan) – Lang, Svačinka, Stůj, Skuhrovec, Přívara, Šefčík – Bachmaier, Riebauer, Pixa – Janda, Ullmann,Šnajdr, – Molhanec, Novák, Pfaur – Šimáček, Fous. Trenér: Pazdera.

Autor: Matěj Stůj